Dekameron

Autor: Giovanni Boccaccio
Lavastaja: Erki Aule
Esietendus 6. novembril 2002 Paide Kultuurikeskuses.

Kunstnik: Diana Janson
Tantsud seadnud: Kati Kivitar.
Laulud kirjutanud: Dede Noodla

Mängivad: Dajan Ahmet, Kadri Oim, Tanel Bergmann, Triin Jugapuu, Priit Öövel.

Ligi seitse sajandit tagasi kirjutas itaaalia kirjanik Giovanni Boccaccio teose, mida peetakse seniajani itaalia proosa üheks tähtteoseks. See on üks neist vähestest kooli kohustusliku kirjanduse teostest, mida viitsitakse läbi lugeda, ning erootilise ala-tooniga novellid on pakkunud intrigeerivat lugemisainet mitmetele põlvkondadele kogu maailmas.
Dekameron on novellikogu, mis sisaldab sadat lugu, kus leidub nii koomikat, moraali, filosoofiat kui ka inimsuhete iroonilisi kirjeldusi, mida seob läbiva teemana armastus.

Salong-Teatri lavastus räägibki armastusest, näidates selle helgemat ning rõõmsamat poolt. Erootikat leiab igaüks sellest lavastusest täpselt nii palju, kui ta tahab seda näha. Salong-Teatri trupp näitab, et elurõõm ja armastus käivad kokku ja teisiti ei saakski see olla.
Dekameron on olnud tänulik materjal Salong-Teatri nooruslikule trupile. Viis näitlejat kehastuvad mängleva kergusega erinevateks tegelasteks. Nad laulavad, tantsivad ja teevad nalja. Kuigi kõik lood leiavad aset varases renessansi ajas, mõjuvad nad väga tänapäevaselt, sest inimesed, nende omavahelised suhted ja mis põhiline - armastus on jäänud muutumatuks. Lood armukadetatest meestest, kergemeelsetest abikaasadest ja naiivsetest armukestest on alati rahvale huvi pakkunud.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman