Dansema Tantsuteater: Värvilised mängud

Autor: Birute Baneviciute

Dansema Tantsuteater (Leedu)

Interaktiivne tsirkuse-tantsuetendus “Värvilised mängud” pakub kultuurielamust vanusegrupile 0-3 eluaastat.  

Koreograaf Birute Baneviciute
Tantsija ja kaaskoreograaf Giedre Subotinaite
Muusika autorid Rene Audbry, Henry Torgue, Serge Houppin, Klimperei, Marc Jungermann, Kenji Eno
Valguskujundaja Aurelijus Davidavicius
Produtsent Gintarė Masteikaitė

Esmakordselt annab Eestis etendusi Leedu Teatriauhinnad “Golden Stage Cross 2015” parima lastelavastuse laureaat Dansema Tantsuteater etendusega “Värvilised mängud”. Koreograaf Birute Baneviciute etendus on loodud spetsiaalselt beebidele ja väikelastele. Eesti noorim publik saab etendustel osaleda  18. novembril Tallinnas, Sõltumatu Tantsu Laval ning 20. novembril Haapsalu Kultuurikeskuses. 

Rahvusvaheliselt tunnustatud interaktiivne etendus “Värvilised mängud” kutsub väikelapsi vanuses 0-3 eluaastat avastama kaasaegse tsirkuse-, tantsu-, ja teatrimaailma. Kogu tegevus on üles ehitatud nii, et väikelaps jõuab jälgida, rahulikult etendusele kaasa mõelda ning soovi korral ka ise osaleda. Noore vaataja tähelepanu pälvivad lihtsad tegevused, lavakujundus, selgete joontega kostüümid ning värviline keskkond.

Osalejad palutakse istuma ringi otse valgustatud tantsupõrandale, kus artistil on võimalik luua noore vaatajaga kontakt. Kes veel kõndida ei oska, vaatab etendust saatja süles. Kelle jalg juba kannab, saab artisti juhiseid jälgides kogeda rambivalgust ning panna proovile oma meeled ja oskused. Teised pereliikmed alates vanusest 4+, vanaemad ja vanaisad on samuti etendusele oodatud, aga nemad saavad võimaluse jälgida toimuvat ringist väljaspool ise aktiivselt osalemata.

Etenduses kasutatakse tsirkuse ja tantsukeelt, mistõttu on etendus arusaadav kõikidele vaatajatele, olenemata rahvusest. Erinev publik loob erineva etenduse, kus on ruumi jäetud ka juhusele.

Leedust pärit ja publiku südamed vallutanud Dansema Tantsuteater on rühmitus, kes alustas oma tegevust aastal 2007 luues etendusi just eelkõige lastele. Koreograaf-lavastaja Birute Baneviciute etendusi on ette kantud Leedus, Lätis, Saksamaal, Poolas, Rootsis, Taanis, Belgias, Hiinas, Hollandis, Iirimaal, Ukrainas, Hispaanias, Inglismaal, Ameerikas ja nüüd ka Eestis.

Kaasaegne tsirkus on erinevaid kunste ühendav etenduskunst, mis on segu tantsust, akrobaatikast, teatrist kui ka muusikast. Antud etendus on osa Baltic Nordic Circus Network (BNCN) koostööst.

Etendus kestab 40 minutit. Pärast etendust saavad lapsed teatrilaval erinevate tsirkusevahenditega mängida

Soovitatav alates 4 elukuust. 
Piletid müügil Piletilevis ja tund enne etendusi kohapeal kuni kohti jätkub. Üks etendus mahutab kuni 30 väikelast saatjaga. Lavastuses kaustatakse pehmeid valgus ja heliefekte.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman