Complexions Contemporary Ballet: Strum

Autor: Dwight Rhoden, Desmond Richardson
Külalisetendus 13. märtsil 2017 Nordea Kontserdimajas

13. märtsil esineb Nordea Kontserdimajas New Yorgist pärit "Complexions" kaasaegse balleti trupp. Maailmalavasid vallutanud trupp naaseb Eestisse uue tantsukavaga nimega "Strum".

Uus lavastus koosneb kolmest osast. Etenduse esimene pool on pühendatud klassikalisele muusikale - unikaalne kombinatsioon Bachi ja Chopini muusikast ning kaasaegsest tantsukunstist. Show teises pooles astuvad lavale üles Dwight Rhoden ja Desmond Richardson isiklikult ning kava lõpus ootab publikut dünaamiline tants maailmakuulsa bändi Metallica muusika saatel!

Ballett? Ei, palju enam kui tants!

Complexions tähistab kõiki kaasaegse tantsu laade ja aspekte. 1994. aastal loodud tantsutrupi hingeks on kunagised Alvin Ailey trupi solistid, koreograaf Dwight Rhoden ja tantsija Desmond Richardson. Kriitikute sõnul on nende mõlema energia võrreldav keeva laavaga. Neid ei häiri tinglikkus, liigutuste tõestamine ja vaatuse reeglid: Rhoden ja Richardson leiutavad kõik uuesti.

See on ere ballett, täis ootamatusi, kõiges igati erinev harjumuspärasest klassikalisest balletist. Tähelepanu on pööratud välisele: mustrile, joonte puhtusele, kehalisele ilule, virtuoossusele. Kuhjunud poliitilisi probleeme ja filosoofilisi küsimusi lavale ei tooda, jutt on tantsu ja liikumise aspektidest, keha ilust kujutava kunsti mõttes ja jõulisest vaatemängust. Ansambli energia on nakatav, haarav ja virtuoosne. Nad on teinud koostööd Madonna, Prince'i, Lenny Kravitzi, U2 ja Cirque du Soleil’ga.

Complexions'i tantsijate tunnuslause on: "Tantsige, kui olete purunenud, seotud, tantsige oma võitluses, tantsige, kui olete täiesti vabad!"

Kui teile meeldib kaasaegne ballett, kehaline ilu ja tavapärasest täiesti erinev tants, siis on "Complexions'i" uus kava "Strum" just teile!Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman