Briviba / Vabadus

Teater: Kanuti Gildi SAAL
tantsulavastus

Vanalinna Päevade raames.

Vabadus on kollektiivne töö, mis loodud kolme autori Mārtiņš Eihe – Läti noore lavastaja ja näitleja Aigars Apinise ning koreograafi Kaja Kannu poolt. Lavastus sai alguse Ameerika kirjaniku Charles Bukowski isikust, tema luulest ja kirjatükkidest. Hiljem tungisid aga tegijate endi suhted tugevalt sinna kõrvale.
"Vabadus" ei ole tantsu- ega sõnalavastus. See on natuke kõike – mäng ja reaalsus, aktiivsed osalejad (laval) ja vaatlejad (publik), naine ja mees, lätlased ja eestlased, vene keel ja inglise keel.

Esietendus Riias 31. märtsil 2007
Produtsent: Läti Uue Teatri Instituut
Toetajad: Läti ja Eesti Kultuurkapital

"Vabadusest"
Oleme piiril, kus teater ja reaalsus saavad kokku. Kas me tõukame seda piiri endast kaugemale, et vältida kokkupõrget? Kas on üldse võimalik ületada seda piiri?
Mārtiņš Eihe

"Vabadus" on tegevuskunst, avalik arvete klaarimine, mis saanud alguse prooviperioodis ja nüüd publiku ette toodud. Põhiliselt tegeleme küsimusega, kas on võimalik mitu korda järjest elada üle ühte ja sama tunnet, ilma, et see muutuks rutiiniks või selle tunde esitamiseks. Ei ole selgunud ühte kindlat vastust - mõnikord on ja mõnikord ei ole.
Iga järgmine tegevus on risk, risk vajuda sohhu, tõmmates kaasa kõik ümbritseva, või leida miski, mis veel avastamata. See 1 tund sisaldab endas suuri riske, nii tegevust juhtivale, kui ka jälgivale osapoolele.
Siin ei ole struktuuri, lugu ega ilusat pilti, mille taha peituda ja petta nii ennast kui ka publikut.Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman