Birgitta Festival 2013: Faust

Autor: Charles Gounod
Lavastaja: Ran Arthur Braun ja Rob Kearley
muusikalavastus

Opera North (Inglismaa)
Dirigent: Stuart Stratford
Lavakunstnik: Ran Arthur Braun
Videokunstnik: Lillevan
Kostüümikunstnik: Sue Willmington
Valguskunstnik: David Cunningham
Osades: Faust – Peter Auty, Mefistofeles -  James Creswell, Margarita- Juanita Lascarro, Valentin – Marcin Bronikowski, Wagner – Paul Gibson, Siebel – Robert Anthony Gardiner, Marthe – Sarah PringOpera North (Inglismaa)

Goethe draamal, Euroopa ühel tuntuimal lool, põhinev ooper (1859) täis sügavat filosoofiat, haaravat tegevust ja ooperimaailma kauneimaid meloodiaid.

Opera Northi „Faust“ on lugu resigneerunud keskealisest mehest, kellele pakuvad pinget vaid sensuaalsed lõbud ja enda noorusmälestused. Ta kohtub Mefistofelesega, kes lubab täita mehe soovid, kuid nõuab vastu tema hinge. Kauniks noorukiks muutunud Faust võlub saatana abiga ära Marguerite – naise, kes satub nende plaani ohvrina traagiliste sündmuste keerisesse. Margueritele jääb vähemalt lootus leida läbi surma lunastus, Faustile jääb vaid hukk.

Lavastaja otsib selle tuntud loo juures psühholoogilisi tagamaid, Fausti mõttemaailma  ja hinge. „Meie avame Fausti loo multimeedia kaudu,“ ütleb Ran Arthur Braun. „Siin on olulised  kolm t-tähega märksõna – tõde (truth), teatraalne (theatrical), tehnoloogia (technology). See on ooper uuele publikule. Samas on kogu dramatism vapustavalt hästi orkestrimuusikasse sisse kirjutatud. Orkester on siin sama tähtis tegelane kui iga laval olija. Ran Arthur Braun on Rahvusooperis Estonia lavastanud ooperi „Boheem“ ja oli Birgitta Festivalil etendunud „Don Giovanni“ kaaslavastaja.

Kestus: 3 tundi 10 minutit ühe vaheajaga
Prantsuse keeles eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman