Birgitta Festival 2010: Orpheus ja Eurydike

Autor: C.W.Gluck
Lavastaja: Georg Rootering (Saksamaa)

Libreto Ranieri de Calzabigi
Lavastaja ja kunstnik GEORG ROOTERING Saksamaa
Dirigent ANDRES MUSTONEN

Füüsilise teatri trupp PAN-OPTIKUM THEATER Saksamaa:
Eurydike ANNETTE HUBER, Orpheus BENEDIKT OCKER, Amor SABINER NOLL.
Tehniline direktor KLAUS ULRICH, tehnilised lahendused MARIO KREUZER, video-efektid MATHIAS LINDER, video THOMAS PREUSCHHOFF.

Solistid: HELEN LOKUTA sopran, MIKAEL BELLINI kontratenor (Rootsi), HELDUR HARRY PÕLDA poiss-sopran; VOCES MUSICALES; TALLINNA KAMMERORKESTER.

Kestus 2.10 vaheajaga.

“Orpheus ja Eurydike” on väljapaistvamaid ja läbi aegade kuulsamaid barokkoopereid ning ka maailma üks tuntumaid armastuslugusid, mille tegelasteks on Antiik-Kreeka poeet ja laulik Orpheus ning tema pruut.
Antud teos on üks väga väheseid tõsiseid oopereid, mis lõpeb hästi. Ja selles on ka oluline sõnum. Kui tavaliselt on ooperisüžeed üks järjekindel tee traagilise lõpu poole, siis siin on pikk psühholoogiline võitlus – eelkõige iseenda egoga. Kõlama jääb lootus, et vaatamata vigadele ja saatuselöökidele on võimalik leida halastust ning andestust.
__________________________________________

Psühholoogiliselt tugev lavastus, mis on samal ajal ka uus sõna teatritehnilisel tasemel. Kuna tegemist on allmaailma puudutava süžeega, toimub ka ooperi tegevus korraga kahel tasandil. Lauljad tegutsevad reaalses maailmas, alateadvuse ja kujutluse tasandit annab edasi füüsiline teater oma tavatu “maast lahti” liikumisega. Füüsilise teatri artistid ei tegutse mitte ainult laval, vaid kasutavad ka publikuruumi, seinu, aknaid. Nagu alateadvusel, pole neilgi piire – nad liiguvad publiku peade kohal, sisenevad kloostri akendest jne.

PAN-OPTIKUM füüsilise teatri ansambel on spetsialiseerunud nii iseseisvatele vabaõhu- projektidele kui ka koostöös teiste teatritega kunstivaldkondade-vahelistele lavastustele.

Näitlejatest, muusikutest, lauljatest, akrobaatidest, valgus-, heli- ja pürotehnika spetsialistidest koosnev trupp järgib ühest küljest traditsioonilist Prantsuse ja Hispaania mastaapset tänavateatri formaati, aga on kujundanud ka täiesti oma stiili.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman