Birgitta Festival 18': Boheem

Autor: Giacomo Puccini
Lavastaja: Marco Gandini

Lucca Giglio Teater (Itaalia)
Maestro Puccini koduteatri tipplavastus

Lavakunstnik Italo Grassi
Kostüümikunstnik Anna Biagiotti

Rahvusooper Estonia Poistekoor ja TMKK Lastekoor
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Festivaliorkester
Dirigent Risto Joost

Puccini "Boheem" on üks kolmest maailma tuntumast ja sagedamini esitatud ooperist. Paljud ütlevad, et põhjus, miks just Puccini on nii paljude lemmik, peitub tema ooperite stiilis, mida nimetatakse verismiks, emotsionaalseks tõepärasuseks. Tõepoolest, Puccini teosed on emotsionaalsed ja tegevuslikult usutavad ning nii kandub vaataja koos tegelastega sügavale tunnete pöörisesse.

Kaks katusekambrite maailmas kulgevat kunstnikku armuvad. Olmelise elu raskuse ja omavaheliste riidude kirglikkuse kiuste leiavad nad ikka tee teineteiseni, kuni traagiline surm viib nad viimaks lahku ja jääb vaid unistus. "Boheem" on täis maailmakuulsaid aariaid ja efektseid passaaže, tunnete tormi ja mõtlikke hetki. See on ooperikunst par excellence.

Tänavusel Birgitta Festivalil kahel õhtul esitusele tulev "Boheem" on klassikaline kõige paremas mõttes. Marco Gandini lavastuslik versioon on klassikaliselt realistlik ning eriline ka selle poolest, et see on sündinud kuulsas Lucca linnas, kus sündis ooperi autor Puccini, ja samas teatris, millele ta kirjutas mõnedki oma meistriteosed. Itaalia noorte lauljate esituses on tunda tõelist kirge, Itaalia kohalik kriitika kiitis lavastaja julgust.

Etenduse kestus koos vaheajaga on 2 tundi ja 30 minutit.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman