Baltoscandal 2016: We Are Still Watching

Teater: Rakvere Teater
Autor: Ivana Müller
Lavastaja: Ivana Müller
Esietendus 27. novembril 2012 Frascati teatris Amsterdamis

Lavastust We Are Still Watching etendab publik, "vaatajatest" koosnev kogukond, mis on igal õhtul uus. Publiku muutudes, muutub täielikult ka lavastus.

We Are Still Watching sarnaneb lugemisproovile, millest osavõtjad kohtuvad üksteisega näidendit lugedes. Umbes tunni aja jooksul moodustavad ja etendavad nad kogukonda, langetades individuaalseid ja kollektiivseid otsuseid, sel ajal kui nad "lihtsalt" loevad teksti, mille keegi on nende jaoks kirjutanud.

Igal õhtul loodavas "mini-ühiskonnas" saavad kõik endale aeglaselt, aga kindlalt rolli… Kõik räägivad mina-vormis, kõik loevad halvasti ja kõik elavad ühel või teisel moel kaasa, hoolimata sellest, et keegi ei ole käsikirja varem lugenud ning keegi ei tea, mis järgmisena juhtuma hakkab. We Are Still Watching on lavastus, kus muutub "etenduseks" kõige ootamatum. See, mis hetkeks võib tunduda halva näitemänguna, saab ühtäkki kutseks vaadata kaugemale sellest, mis seisab käsikirjas. Endiselt teatri ja representatsiooni vallas viibides, jätab We Are Still Watching ruumi millegi "reaalse" sünniks.

Lavastuse We Are Still Watching lõi Ivana Müller koostöös koreograafi Andrea Bozici (Amsterdam), artisti ja lavastaja David Weber-Krebsi (Brüssel) ja dramaturgi Jonas Rutgeertsiga (Brüssel). Lavastus töötati välja Ivana Mülleri projekti Encounters (Frascati, Amsterdam 2012) raames ja loodi inglise keeles. Praeguseks on lavastus tõlgitud inglise, prantsuse, saksa, horvaatia ja slovaki keelde.

---

Ivana Müller on koreograaf, kunstnik ja tekstide autor. Oma koreograafiliste tööde, teatrilavastuste, performance'ite, installatsioonide, teksti-tööde, videoloengute, audiolavastuste, ekskursioonijuhiga ringkäikude ja veebitööde kaudu mõtestab ta ümber vaatemängu ja vaatemängulisuse poliitikat, külastab uuesti kujuteldava ja kujutlusvõime paika, seab kahtluse alla "osalemise" mõiste, uurib väärtuse ja selle representatsiooni ideed ja on endiselt innustatud vaataja ja etendaja vahelisest suhtest.

Oma lavastustes loob ta tihti "võimalikkuseid", kutsudes vaatajaid kollektiivselt või individuaalselt osa saama fantaseerimise kogemusest, taas-leiutades sel moel selle "võimaliku" uuesti ja uuesti.

Kuigi ta väljendab ennast erinevate vormide kaudu, on teater jäänud tema jaoks olulisimaks vormiks. Tema lavastused – teiste hulgas "How Heavy Are My Thoughts" (2003), "Under My Skin" (2005), "While We Were Holding It Together" (2006), "Playing Ensemble Again And Again" (2008), "Working Titles" (2010), "60 Minutes of Opportunism" (2010), "Partituur" (2011), "In Common" (2012), "Positions" (2013) – on mängitud Euroopa, USA ja Aasia suurematel festivalidel viimase 12 aasta jooksul. Ivana Müller sündis Zagrebis ja kasvas üles Horvaatias ja Amsterdamis. Ta elab Pariisis ja töötab maailma erinevates paikades. 2008. aasta Baltoscandalil võis Rakveres näha Mülleri lavastust "While We Were Holding It Together".


Autor ja lavastaja Ivana Müller
Koostöös Andrea Božić, David Weber Krebs, Jonas Rutgeets
Valguskujundus ja tehniline juht Martin Kaffarnik

Produktsioon I’M’COMPANY
Toetajad Performing Arts Fund NL, Amsterdam Fund for the Arts, SNS Reaal Fonds, Het Veem theatre, Amsterdam


Kestus: 60min

Etendus on eesti keeles 9. juulil. / Etendus on inglise keeles 7. ja 8. juulil.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman