Baltoscandal 2016: Nazisuperpeople are better than you all – The Horror of the Ordinary

Teater: Rakvere Teater
Autor: Showcase Beat le Mot
Lavastaja: Showcase Beat le Mot

Neljapealine kollektiiv Showcase Beat Le Mot asutati 1997. aastal Giessenis rakenduslikku teatriteadust õppinute poolt. See õppesuund moodustab uue saksa postdramaatilise teatri tuuma oma representatsioonikriitilise, teoreetilis-analüütilise profiiliga.

Asutamisest alates on grupp olnud seotud erinevate kunstiliste tegevusaladega, teatri kõrval on tegeletakse muusika, tele, muusikavideote, kujutava kunsti, kirjanduse, teaduse ja ürituste korraldamisega ja loetakse üheks rahvusvaheliselt oluliseks kaasaegseks performance-i teatrigrupiks.

Väidetavalt on olemas neli liiki teatrit, öeldakse sügavmõtteliselt ühes Brechti vaimus valminud näidendis: 1) teater, millel on midagi öelda ja on halvasti tehtud, 2) teater, millel ei ole midagi öelda ja on hästi tehtud, 3) teater, millel ei ole midagi öelda ja halvasti tehtud on, 4) teater, millel on midagi öelda ja hästi tehtud on. Milline teater meeldib Showcase-i kangelasele? „Mulle meeldib kõige enam teater, millel on midagi öelda ja mis on halvasti tehtud. – Sest seal tuleb sõnum kõige paremini esile.“

Natsisuperinimesed kaasavad koori, inglite ja trompetitega koori, et nad saaksid häälte abil edasi reisida. Koor peaks laulma Wagnerit, oskab aga ainult Verdit. “Ükskõik,” mõtlevad Natsisuperinimesed. Sest nende deviisiks on: ruumi teha. Nende vajadus värske õhu ja tühja ruumi järele on igasugusest vihkamisest tugevam. Natsisuperinimesed pühivad teelt kõik, mis nende vaatevälja satub, sest nad on aru saanud, et destruktsioon muudab maailma kordades lihtsamaks. Neil ei ole plaani, nad tahavad üksnes luua rohkem ruumi. Vääriti mõistmine ei tee neile vähimatki muret. Sellepärast näevad nad igal pool teid. Ja kuna nad igal pool teid näevad, peavad nad kõik oma teelt koristama.

(Põhineb Walter Benjamini artiklil “Destructive Character”)


Idee, teostus, lava ja kostüüm Showcase Beat le Mot
Muusika Albrecht Kunze
She Wolf Sharon Sharon Smith
Kostüüm Tanja Jesek, Clemens Leander
Konstruktsioonid Christian Wenzel, Andrej Trofimoff
Video Alexej Tscherny
Graafika Anne Kube
Valgus Sebastian Zamponi
Heli Albrecht Kunze


Produktsiooni manager Olaf Nachtwey
Produtsendid Beat le Mot and the Neues Theater, Halle
Kaasproduktsioon Neues Theater Halle
Toetajad Federal Cultural Foundation Doppelpass Theatre Co-operation Programme


Kestus: 150min


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman