Baltoscandal 2014 - Alma Söderberg & Hendrik Willekens /SWE-BEL/: „Idioter“

Teater: Rakvere Teater

„Idioter“ on kõrvupaitavalt mürarikas elektrooniline kontsert, kus on suur osa rütmil, helidel ja visuaalsel luulel. Hendrik Willekens loob joonistades geomeetrilisi maastikke, mis järgmisel hetkel juba haihtuvad, et järgmisel hetkel taas tekkida. Alma Söderberg mängib silpide, intonatsioonide, kadentside, väljamõeldud keele, žestide, intensiivsuse ja rütmiga. Kasutatakse trumme, häält ja keha end tagasi hoidmata. Muusika ja rütmi voogavus ning mantralikud kordused neelavad endasse nii tegijad kui publiku. Lavastuse pealkiri pärineb Slavoj Žižeki raamatu "Vähem kui mitte midagi" (Less Than Nothing) ühest arvustusest, kust lavastuse loojatele jäi silma lause: “allt vi vet är att vi är idioter” ("kõik, mida me teame, on see, et me oleme idioodid"). Alma ja Hendrik käsitlevad idiootsust kui distsipliini. Paradoksaalsel kombel tähendab see perspektiivi hülgamist ning meie silmadele nähtamatu ja salapärase omaksvõtmist. 


Etendus on inglise keeles ja kestab 1 tund

Kontseptsioon ja esitus: Alma Söderberg ja Hendrik Willekens. Koostöös Igor Dobričićiga.
Koostöös Igor Dobričić'ga
Produtsent: Het Veem Theater Amsterdam
Kaasprodutsendid: Kunstenfestivaldesarts Brüssel, Göteborgi Dans & Teater Festival ja Baltoscandal Festival kui osa NXTSTP võrgustikust, mida toetab Euroopa Liidu kultuurikoostööprogramm Kultuur. Lavastuse kaasprodutsendid on lisaks ka SPRING Performing Arts Festival ja workspacebrussels. 
Toetajad: Swedish Arts Council (Kulturrådet) ja Kultur i Väst (Region Västra Götaland, Rootsi).
Tänud: Pianofabriek, Q-O2, Nordic Watercolour Museum ja Vitlycke – Centre for Performing Arts, La Raffinerie – Charleroi Danse ja Angela Peris Alcantud.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman