Balletiõhtu: Othello. Aeg

Teater: Rahvusooper Estonia

"OTHELLO"
Koreograaf: Marina Kesler
Muusika: Arvo Pärt
Kunstnik: Andréa T. Haamer (Rootsi)
Valguskunstnik: Neeme Jõe
Koreograafi assistent: Ervin Green
Osades: Othello - Aleksandr Prigorovski; Desdemona - Eve Andre; Jago - Sergei Upkin; Cassio - Jonathan Hanks; Bianka - Marika Muiste. Neli paari: Marika Muiste ja Anatoli Arhangelski, Heidi Kopti ja Sergei Upkin, Kaja Kreitzberg ja Jevgeni Grib, Seili Loorits-Kämbre ja Jonathan Hanks.

Marina Kesleri "Othello" on inspireeritud William Shakespeare’i samanimelisest meistriteosest ning Arvo Pärdi heliloomingust. Shakespeare’i tragöödia on läinud maailmakirjanduse ajalukku kui üks haaravamaid ja põnevamaid draamateoseid. Meie igapäevane elu ei möödu muretult ja kõigil on elult midagi õppida, kuid millal kaotame võimu oma saatuse üle ning saatus hakkab valitsema meid? Lavastus kannab endas inimloomuse ajatut olemust ja kujutab inimeste võimet teha valikuid. Otsustamise hetkele eelneb piiripealne seisund, kus on võimalik valida nii hea kui kurja vahel. Meeltesegaduse hetkil, vaevatuna hingepiinadest ja kibestumusest, tehakse sageli otsuseid, millest pole tagasiteed. Valides kurja, võib kaotada kõik.

Marina Kesler pälvis 2007. aasta Eesti teatri aastaauhinna balletilavastuse alal üldinimliku sõnumi ja huvitava koreograafilise lahendusega balleti "Libahunt" lavastamise eest Rahvusooper Estonias.

"AEG"
Koreograaf: Tiit Helimets
Helilooja: Paula Matthusen
Libreto: Tiit Helimets Abi Baschi luuletuse järgi
Valguskunstnik: Tiit Urvik
Maailmaesietendus Rahvusooper Estonias 1. oktoobril 2011

Tiit Helimets toob Estonias lavale lühiballeti AJAST, mis paneb mõtlema tänapäeva inimeste ajakasutusele. Kuidas elame ja muutume AJAS? Mida toob AEG ja millisena seda ette kujutame? Iga sekund on oluline ja iga kaotatud minut ajab meid paanikasse, tund näib liiga pikana ning meile tundub, et raiskame AEGA...

Paula Matthusen on elektroakustilise muusika helilooja, kes on teinud koostööd paljude koreograafide ja teatritega lavastuste loomisel ning muusikalisel kujundamisel. Lisaks on ta tuntud heliinstallatsioonide loojana. Tema tööd puudutavad tihti lahknevusi muusikalises ruumis – reaalseid, kujuteldavaid ja meeldejäävaid.
Abi Basch on näitekirjanik ja lavastaja, kelle näidendeid on lavastatud mitmetel tuntud USA festivalidel ja teatrilavadel. Abi kirjutab stsenaariume liigutustekeskseid multimeedialavastusi ja performance-installatsioone loovale Saksa-Ameerika füüsilisele teatrile kInDeRdEuTsCh pRoJeKtS-ile.

Balletiõhtu muusika on helisalvestuselt.
Kestus 1 t 30 minTäppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman