BASKIN ehk Nalja põhivormid

Teater: Tartu Uus Teater
Autor: Ivar Põllu
Lavastaja: Ivar Põllu
Esietendus 24. oktoobril 2015 Tartu Uues Teatris

Autor, lavastaja ja kunstnik IVAR PÕLLU
Kostüümikunstnik KRISTIINA PÕLLU

Mängivad JANEK JOOST ja KATRIN PÄRN

Nalja suurmeistrist Eino Baskinist inspireeritud komöödia on omal moel ka uurimus huumorist. Trupp tahab välja selgitada, mis on naljakas tänapäeval, siin ja praegu, täna, kus kõik on lubatud, nalja eest ei panda vangi, ometi aga võib huumoriajakirja toimetuses töötamine olla eluohtlik.

“Lavastust Einost tahtsime teha juba aastal 2013 ning alguses pidi see olema Katrin Pärna soololavastus, Katrin pidigi Baskinit mängima”, selgitab lavastaja Ivar Põllu. “Siis jätsime plaani küpsema, ideid tuli juurde, inimesi samuti. Vahepeal mängis Maarika Vaarik Tallinnas Savisaart ning Eino suri. See kõik on meie plaane muutnud.”

Lavastuses “Baskin ehk Nalja põhivormid” segatakse parimate kavatsustega kokku estraadinumbrid, prantsuse komöödia, muusikaline draama, nõukogude kino, meelejahutaja, vabaõhukomöödia, kuulsuste elulood, anekdoodid ja legendid, läbinisti positiivset lavastust muudavad kriitikutele söödavamaks kunstilised liialdused ning looritud vihjed. 
 
Jagame ka saladust!
Hea sõber Werneri kohvik teeb etendused eriti magusaks. Werneri kooke jagub nii lavale kui etenduse vaheajal ka teatri kohvikusse. (Jah, meie etendusel on tõesti üle pika aja üks korralik koogi&konjaki vaheaeg).
Kiiremad teatrisõbrad saavad sel nädalal Werneri letist salasõna "BASKIN" eest, küsida sooduskupongi, millega saab lavastusele soetada sõbrapileti.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman