BALTIC BUBBLE 2012: Talk To Me

Teater: Sõltumatu Tantsu Lava
Autor: Mart Kangro
Lavastaja: Mart Kangro
tantsulavastus
19. august 2011

“My mother, my father, my aunts, my four sisters – they are my family… My daughter? My daughter is not my family she is my daughter… I don’t know about my boyfriend. Boyfriends may come and go. There’s a bigger trust needed inside the family… My boyfriend is just my hobby…”

“Talk To Me” keerleb performatiivsusega seotud küsimuste ümber, võttes oma mängumaaks selle ebamäärase tsooni, mis eristab lavalolijat tema lavakarakterist. Põimides omavahel erinevaid isikliku taustaga argielulisi lugusid loob etendus maailma, milles hägustub etendaja suhe esitatud lugudesse. Üldiselt peetakse esitusi mängudeks, millel on kindlad koodid ning mis seisavad pealtnäha meie igapäevaelust lahus. Sageli mõtleme, et teatris veedetud aeg on otsekui viibimine järjekordses fiktiivses maailmas. Kui palju usume sellesse, mida laval näeme? Kes meiega kõneleb? Näidendi tegelane või isik, kes juhtub parajasti olema laval?

“Sõna muutmisest liigutuseks ning liigutuse muutumisest sõnaks saab unikaalne lõpptulemus. “Talk To Me” kulgeb loomulikus rütmis, moodustades triibulise lapiteki. Esinejad muutuvad isiksusteks, igaüks arendades oma rada. “Talk To Me” on ka väga meloodiline. Kui etendus lõpeb, pole publikule ehk päris selge, millega tegemist on – Teise inimesega? Maailmaga? Kunstiga? Kuid kahtlemata on see midagi innukat, õrna ja hoolivat.” Maria Säkö, Helsingin Sanomat 21.08.2011

Idee ja lavastus: Mart Kangro
Esitus ja teostus: Kaja Kann, Vera Nevanlinna, Juha Valkeapää, Taavi Kerikmäe, Mart Kangro, Tiina Tauraite
Valgus ja tehnilised lahendused: Kalle Tikas
Musikaalne abi: Taavi Kerikmäe
Video: Minna Hint, Mart Kangro
Dramaturgiline abi: Christina Ciupke, Thomas Lehmen
Kaasprodutsendid: Kanuti Gildi SAAL, ZODIAK Center for New Dance (Helsinki)
Esietendus: 19. augustil 2011 Pannuhalli, Kaapelitehtas, Helsingi
Kestus: 90′
Etendus on inglise keeles.

Mart Kangro on ilmselt üks rahvusvaheliselt tuntuim eesti kaasaegne koreograaf. Pärast Tallinna Ülikooli lõpetamist tantsija ja koreograafina töötas ta mõned aastad Rahvusooperis Estonia balletiartistina ning seejärel keskendus koreograafitööle, kus ta enamasti on ka ise laval. Kangro koreograafilist keelt iseloomustab täpsus ja liigutuste selgus, ta on koostööd teinud ka näiteks saksa koreograafide Thomas Lehmeni ja Christina Ciupkega. Samuti on ta koos töötanud eesti muusiku ja helikunstniku Taavi Kerikmäe ja ansambel U-ga, otsides elavast muusikast esineja rolli. Ta elab ja töötab Tallinnas. Kangro viimaste tööde hulka kuuluvad  “longer than expected” (2007), “Winners vs Losers” (2008) (mõlemad koos Christina Ciupkega), “Can’t Get No / Satisfaction” (2009) ja “Talk To Me” (2011).

Toetajad: Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, PACT Zollverein Essen, Põhja-Balti kultuuri mobiilsusprogramm, Eesti Suursaatkond Helsingis


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman