Autori surm

Teater: Tartu Uus Teater
Autor: Ivar Põllu
Lavastaja: Ivar Põllu
Esietendus 3. märtsil 2013

Lavastaja IVAR PÕLLU
Kunstnik KRISTIINA PÕLLU

Laval kohutavaimate aastate vennaskond:
ARDO-RAN VARRES
HELGUR ROSENTHAL
MART AAS

Lugeja sünni hinnaks on autori surm (Roland Barthes)

Raimond Valgre 100.
Mis elu elas Raimond Valgre ise ja mitu elu elame meie, tema kuulajad, tema eest? Kas pole liiga palju küsitud endalt ja kosmoselt, mis oleks võinud Raimondist saada, kui ta oleks pääsenud Ameerikasse? Aga miks me ei küsi, mis oleks võinud temast saada, kui sõja oleks võitnud Saksamaa ja Valgre oleks teinud läbimurde Kolmandas riigis. Või mis oleks võinud temast saada, kui ta oleks suutnud nõukogude muusikat kirjutada ning meie päevini ellu jääda? Või kui ta oleks keerulistel aegadel hoopis abiellunud Niinaga ja loobunud muusikast?
Mis kõik oleks võinud veel juhtuda? Kas meil oleks siis armastatud Raimond Valgret?
Kui Valgre on armastatud romantiline kangelane eesti popmuusikas – ja sellisena vajalik – kas võib siis öelda, et tema elu oli õnnestunud just nii, nagu see oli, kõiges oma kohutavuses.

Valgre juubeli puhul elustatakse tema elamata jäänud elud ja tema muusika varjatud allhoovused. Lavastus on ruumispetsiifiline, sellepärast mängitakse ainult Tartus, Lai 37 saalis.

Etenduste vaheajal ja järel tegutseb teatri proovisaalis akordionimuusikakohvik, kus musitseerivad Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli vilistlased Maimu Jõgeda ja Erik Nisu. Tutvuda saab temaatilise näituse, Valgre elu käsitlevate raamatute ja muusikaplaatidega, avatud on Valgre baar ja suveniirikiosk.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman