Augusti TantsuFestival 2014:UNTITLED_ I will be there when you die

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Alessandro Sciarroni (San Benedetto Del Tronto)

"Pealkirjata_ Ma olen seal, kui sa sured" on koreograafilis-etenduslik harjutus aja möödumisest, mis sündinud žongleerimisteemalistest mõtisklustest.

See töö on teine peatükk suuremast projektist pealkirjaga "Armastad sa mind homme ikka veel?". See on pinge, püsivuse ja vastupidavuse kontseptsioonide otsing. Selles uues töös äratab žongleerimine (objektide viskamine) mõtteid inimeksistentsi haprusest. Kui Folk-s on silmadeta, tänu kuulmisele rütmi järgiv lavastus, siis "Ma olen seal, kui sa sured" on silmadega kirjutatud teos. Ideeks on eemaldada kõik stereotüübid, mida kollektiivses teadvuses tavaliselt tsirkusega seostatakse, uurimaks seda kui keelt. Treening, reeglid, distsipliin, pühendumine, keskendumine on näitlejaid üha ja üha olevikku sundiva töö ehituskivideks. Tagasi pole võimalik minna.

Alessandro Sciarroni on Itaaliast pärit etenduskunstide sfääris tegutsev artist, kes on õppinud kujutavat kunsti ja olnud aastaid tegev teatrimaastikul. Tema töid on demonstreeritud kaasaegse tantsu ja teatri festivalidel, muuseumides ja galeriides, lisaks sellele ebatavalistes paikades, kaasates erinevat tüüp kogukondi. Alates 2007. Aastast on tema loomingut esitletud 21 Euroopa riigis, Uruguais ja Araabia Ühendemiraatides. Tööd „Your Girl“ (2007) ja „Joseph“ (2011) lisati „Aerowaves“ võrgustikku, kus nende vastu näidati üles suurt huvi kogu Euroopas ning neid esitati üle saja korra. 2012 pärjati Sciarroni ajakirja Danza&Danza poolt tiitliga „parim tõusev täht“. 2013 võitis ta Rete’i kriitikaauhinna, Marte’i auhinna ning kahel järjestikusel hooajal saavutas Sciarroni Pulas, Horvaatias toimuval Pouf festivalil parima lavastuse tiitli. Alates 2012. aastast on kunstniku poeetilised otsingud radikaalselt muutunud ning ta on hakanud looma pikki, kaasaegset tantsu- ja teatrikeelt sünteesivaid lavastusi, mida iseloomustavad rangelt kontseptuaalsed projektid ja tugev mõju publikule. Triloogia „Will you Still Love me Tomorrow?“ hõlmab lavastusi „Folk-S“ (2012), „Untitled“ (2013) ja „Aurora“ (2015).

Autor-lavastaja: Alessandro Sciarroni
Koostöös: Lorenzo Crivellari, Edoardo Demontis, Victor Garmendia Torija, Pietro Selva Bonino
Originaalmuusika, heli, treening: Pablo Esbert Lilienfeld
Valgus: Rocco Giansante
Tehniline juht: Cosimo Maggini
Dramaturgiline abi:  Antonio Rinaldi Peggy Olislaegers
Nõustamine: Matteo Ramponi
Kureerimine, turundus: Lisa Gilardino
Produktsioonijuht: Marta Morico
Korraldus: Luana Milani
Castingu korraldus: Benedetta Morico
Pressiesindus: Beatrice Giongo

Kestus: 50`
NB! Etenduses ei kasutata teksti.
www.alessandrosciarroni.it


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman