Augusti TantsuFestival 2013: The Curators' Piece (A Trial Against Art)

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Tea Tupajić & Petra Zanki /Zagreb/

Kunst on antud kohtu alla. Kunstile pannakse süüks, et see pole maailma päästnud. Lavastus on loodud koostöös etenduskunstide kuraatoritega, kes on pandud esineja rolli.

Tupajić ja Zanki kutsusid osalejateks kõige põnevamad kuraatorid, kes on olulisel määral kujundanud tänapäeva etenduskunstide maastiku üldpilti. Kuraatorid osalevad esinejate, kaasloojate ja kaastootjatena.
Otsitakse vastust küsimusele, kas kunst suudab tänapäeva ühiskonda mõjutada. Lavastus rõhutab vastutustunde olulisust kunstis. Segunevad kujutlus ja tegelikkus. Kohut peetakse kunsti ja selle võtmeisikute üle.

Tea Tupajić on Sarajevos sündinud lavastaja. Lõpetanud Zagrebi Teatrikunstiakadeemia. Tegeleb vabakutselisena teatri- ja galeriiprojektidega Zagrebis ja mujal. Ajakirja “Frakcija” külalistoimetaja.
Petra Zanki sai 2010. aastal Horvaatia parima noore koreograafi auhinna. On õppinud võrdlevat kirjandusteadust ja prantsuse keelt. Magistrikraad teatriteaduses (Sorbonne Nouvelle, Pariis).

Idee ja teostus: Tea Tupajić, Petra Zanki
Lavastus, valguskujundus: Tea Tupajić
Dramaturg, liikumine: Petra Zanki
Kaastegevad kuraatorid: Per Ananiassen (Trondheim), Sven Age Birkeland (Bergen), Vallejo Gantner (New York), Gundega Laivina (Riia), Florian Malzacher (Berliin), Priit Raud (Tallinn)
Kaasprodutsendid: BIT-Teatergarasjen, BUDA, Performance space 122, Teaterhuset Avantgarden, MDT, Grand theatre Groningen, O Espaco do Tempo, Kanuti Gildi SAAL
Uurimistöö toetajad: PACT Zollverein, On The Boards, steirischer herbst
Projekti toetasid ka Trust for Mutual Understanding, Zagrebi linnavalitsus ja Horvaatia kultuuriministeerium.
Tallinna etendust toetab osaliselt Põhja- ja Baltimaade Mobiilsusprogramm.
www.curatorspiece.net
Kestus: 70’


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman