Armunud Shakespeare

Teater: Eesti Draamateater
Autor: Marc Normani ja Tom Stoppardi stsenaariumi adapteerinud Lee Hall
Lavastaja: Georg Malvius
sõnalavastus
27. novembril 2016 suures saalis.

Kunstnik Ellen Cairns
Valguskunstnik Palle Palme
Helilooja Rasmus Puur
Koreograaf Maiken Schmidt (Tallinna Linnateater)
Lavavõitluse seadjad Rein Oja ja Indrek Sammul
Tõlkinud Anu Lamp

Osades: Will Shakespeare Karmo Nigula, teistes osades Mait Malmsten, Piret Krumm, Ülle Kaljuste, Indrek Sammul, Kristo Viiding (külalisena), Tiit Sukk, Robert Annus, Liisa Saaremäel, Andrus Vaarik (Tallinna Linnateater), Maria Klenskaja, Marta Laan, Markus Luik, Taavi Teplenkov, Guido Kangur, Hendrik Toompere jr, Jüri Tiidus, Lauri Liiv (külalisena), Veljo Reinik (külalisena).

20-aastane William Shakespeare on loomingulises kriisis: näidendi tähtaeg kukub, kuid inspiratsiooni pole. Aga ta leiab oma muusa – kirglikult teatrit ja Shakespeare’i loomingut armastava Viola. Mitte miski, isegi mitte tollasel Inglismaal naiste teatritegemist keelav seadus ega kõrgest soost kosilane ei takista Violat lavale astumast. Taustal pulbitsevad lavatagused intriigid ja abieluga kauplemine, õukond ja kõrts, kui noorte keelatud armuseikluste tiivul paneb Shakespeare kirja näidendi, millest on tänaseks saanud vist maailma kuulsaim armastuslugu „Romeo ja Julia“.

Näidendis on Elizabethi-ajastu vürtsikat hõngu, ajaloolisi tõsiasju ja tegelasi ning rohkesti vihjeid Shakespeare’i teostele. Shakespeare’i enda (1564–1616) tegelikust eluloost sel perioodil (1585–1592) pole peaaegu midagi teada, aga eks seda lennukam saabki olla kujutluspilt tema surematu teose sünniloost.

Shakespeare Lives – tänavu on ju Shakespeare’i aasta, möödub 400 aastat tema surmast.

Algajat näitekirjanikku Willi mängiv Karmo Nigula on esimest hooaega Eesti Draamateatri näitleja ning näidendis Julia prototüübiks saavat Violat mängib, laulab ja tantsib Piret Krumm. „Armunud Shakespeare“ toob Eesti Draamateatrisse taas lavastaja Georg Malviuse ja kunstnik Ellen Cairnsi, kelle eelmine ühine töö oli „Väike õuduste pood“ aastal 2000. Malviuse esimene lavastus Draamateatris oli „Ämbliknaise suudlus“ (1996), osades Jüri Krjukov ja Ain Lutsepp.

Lee Halli näidendi aluseks on Marc Normani ja Tom Stoppardi samanimelise filmi (1998) stsenaarium. „Armunud Shakespeare’i“ esmalavastus oli juulis 2014 Londonis Noel Coward Theatre’s.

Esmalavastus West Endis, Disney Theatrical Productions & Sonia Friedman Productions, lavastaja Declan Donnellan, kunstnik Nick Ormerod, helilooja Paddy Cuneen.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman