Alvin Ailey II Tantsuetendus

tantsulavastus

30. mail esineb Tallinnas, Nokia Kontserdimajas Ameerika Ühendriikide ühe nimekaima tantsuteatri Alvin Ailey American Dance Theater  II koosseis.  Maailma absoluutsesse tippu kuuluvate tantsijate Euroopa turnee raames esinetakse lisaks Tallinnale veel Riias, Vilniuses, Varssavis ning paljudes Saksamaa linnades. Piletid antud suurejoonelisele etendusele tulevad müüki kolmapäeva, 25. aprilli hommikul kell 10:00 internetis ja kõikides piletimüügipunktides üle Eesti.

Alvin Ailey American Dance Theater sai alguse ühest silmapaistvast 1958. aasta märtsis New Yorgi 92’e ja Y tänava nurgal antud etendusest, millega Alvin Ailey ja grupp noori afroameerika tantsijaid suutsid muuta arusaamist ameerika kaasaegsest tantsust. Alates sellest etendusest on Ailey tantsuteater oma mitmete kõrgklassiliste koosseisudega esinenud umbes 23 miljonile inimesele 71 riigis kuuel kontinendil ja lisaks on nende etteasteid näinud veel miljonid televaatajad.

Ailey II trupi kooseis võimaldab publikul tutvuda Ailey tantsuteatri noorte ja lootustandvate uute talentidega, kes esitlevad Ameerika parimate koreograafide loomingut ja kunstilisi visioone. Tantsuteatri kunstiliseks juhiks on alates 1974. aastast Alvin Ailey poolt valitud Sylvia Waters, kelle käe all on Ailey II võrsunud üheks tunnustatuimaks tantsutrupiks omas źanris. Nende tihedasse esinemisplaani mahub alati ka vabatahtlik tegevus kogukonnaprogrammides. Sylvia Waterile on algav Euroopa tuur viimane enne pensionile siirdumist.

2011 aastal toimunud XI noorte laulu- ja tantsupeo üldjuhi ning Tallinna Tantsuakadeemia looja ning kunstilise juhi Märt Agu sõnul on tegemist ühe tunnustatuima tantsutrupiga maailmas. “Ailey II trupp koosneb homsetest superstaaridest, kes hetkel veel alles rajavad oma teed tipu poole" on Märt Agu hinnang. Tema sõnul võib Alvin Ailey’d pidada üheks Põhja-Ameerika Contemporary tantsustiili rajajaks ja proffesionaalse tantsuhariduse loojaks.

Piletid 30. mail Nokia Kontserdimajas toimuvale Alvin Ailey II tantsuetendusele tulevad müüki kolmapäeval, 25. aprillil kell 10:00. Tänu koostööle Ameerika Ühendriikide Suursaatkonnaga Eestis, kelle algatusel antud etendus toimub on ka olnud korraldajatel võimalus teha piletite hind võimalikult soodsaks, et iga noor tantsuhuviline saaks kogeda selle suursuguse New Yorgi trupi etteastet.

Kontsert toimub Ameerika Ühendriikide Suursaatkonna ja Nokia Kontserdimaja koostöös.

Donald Byrd’s “Shards”
Jessica Lang’s “Splendid Isolation II”
Robert Battle’s “The Hunt”


18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja Teatrikohvik
19:00 Algab etendus kolmes osas kahe vaheajaga.
Vaheaeg 20 minutit
21:40 Orienteeruv lõpp.

Foto- ja videokaamera - ei ole lubatud.

Ratastoolikohad müügil ainult kohapeal.
Ratastoolikohad asuvad I rõdul viimase rea taga.
Sissepääs ratastooliga: I tasandi peauste kõrval asuvast sissepääust  või liftiga parklakorruselt.
Ühele ratastoolis invaliidi saatjale sissepääs tasuta.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman