Aelita 2.0

Autor: Loone Ots
Lavastaja: Reeda Toots, Kaarel Orumägi
Esietendus 22. veebruaril 2018 Nordea Kontserdimajas

SSCW ja noorte muusikaliteater Taevakivi esitlevad:
noortemuusikal "Aelita 2.0 ehk Märka inimeses imet"

Muusika autorid Siim Aimla, Paula Pajusaar, Taavi-Hans Kõlar, Allan Kaljaste, Karl Tammaru, Rauno Tali ja Eleryn Tiit
Libretist ja laulutekstide autor Loone Ots
Muusikajuht Siim Aimla
Lavastajad Reeda Toots ja Kaarel Orumägi
Koreograaf Natalja Šabartšina
Kunstnik Maarja Pabunen
Eriefektide tiimi juhendaja Omari Loid
Produtsent Vassili Golikov

Rollides Kärt Anton, Mait Mikussaar, Meelis Punder, Natalia Trošina, Alika Milova, Siret Tuula, Saamuel Pilpak, Lisandra Leemets, Maria Valk, Ulla Lotta Mängli, Kaia-Liisa Kesler, Mark Oja, Anett Nõmm, Richard Sepajõe, Joosep Järve, Henry Erenbus, Elis Roost, Asko Robert Meola, Elis Reis ja teised

Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Bigbänd ja orkester

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valmib originaalmuusikal "Aelita 2.0", mis tõmbab tänaste EV noorte igapäevaelu ühtäkki kosmilistesse mõõdetesse.

Tegevus toimub nii Eestis kui ka kaugel Lassose planeedil universumis. Noored teadlased nii siin- kui sealpool Linnuteed ootavad visalt signaale kosmosest – seal kuskil kaugel peab ju ometi keegi olema? Värvikas seltskond tegelasi on ametis üsna igapäevaste murekeste ja probleemidega, kuni ühel päeval…! Kauni tulnukast teaduri Aelita, teiste galaktikate elanike ning Eesti noorte ühine lugu on ühtaegu õnneliku lõpuga muinasjutt ja … miks mitte ka täiesti tõsi mis tõsi!

Tõravere Observatooriumis valvavad noored vabatahtlikud ööl ja päeval, et püüda võimalikke signaale kosmosest. Kõigil neist on mõni väike probleem: keda ei luba vanemad teadlased end täies õies tõestada, kellel on sõber läinud kaugele maale õppima ega soovigi vist tagasi tulla ... Teine muretseb, et maailm kipub koju kätte tulema ja meisterdab kaitseks hermeetilist kapslit. Võib-olla on mugavam kogu elu, sealhulgas teadus, hoopiski robotite hoolde anda? Valgusaastate kaugusel kosmoses kohtub noor teadur Aelita teiste galaktikate esindajatega, et arutada koostöö ja uute kontaktide üle. Loomulikult on tal tuline rivaal – kuldses keskeas Edaron, kelle meelest noored ega naised (ja eriti mitte noored naised) ei tohiks teadusega tegeleda. Edaron ei taipa, miks kõik talle Aelitat eelistavad. Kui tööle hakkab võimas refraktor, Aelita ja tema kaaslaste mõttetöö vili ja kontakt kõige kaugema galaktika ühe planeediga teoks saab, läheb eriti põnevaks. Planeedi nimi on Maa. Aga mis saab edasi?

Lavastuses teeb kaasa 100 noort näitlejat, lauljat, tantsijat ning muusikut üle Eesti. Lavale tulevad robotid ja tulnukad, lae all hõljuvad droonid, asja juurde kuulub ka pauk ja suits – kuidas teisiti! Ja mis peamine – ka see kõige-kõige suurem ime ei jää tulemata.

Etendus on eesti keeles, inglise ja vene subtiitritega.

Ostetud piletiga toetad Virumaa laste- ja noorteabi fondi. Selle kaudu toetame andekaid lapsi ja noori, et nad saaks täita oma unistusi. Vaata http://foundation.sscw.ee/!

---

Muusikali idee ja teostus: MTÜ Sillamäe Lastekaitse Ühing
Noortemuusikali suurtoetajad: EV100, Integratsiooni  Sihtasutus, Kultuuriministeerium, Sotsiaalministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium.

Toetajad ja koostööpartnerid:  Eesti Kultuurkapital, Tallinna Spordi-ja Noorsooamet, Riigikogu liige Dmitri Dmitrijev,  Jõhvi Vallavalitsus, Tallink Hotels,  Georg Otsa Muusikakool, Üle-Eestiline Noorte Muusikaliteater, Teadusteater “Kolm Põrsakest”, Shate Tantsukool, Teater Vanemuine.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman