99 Words for Void

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Iggy Lond Malmborg, Maike Lond Malmborg
Esietendus 11. novembril 2015 Kanuti Gildi SAALis

Meie fundamentaalsed väärtused on ohus! Selles lavastuses asuvad neid kaitsma kaks rüütlit teadmata, mis väärtused need tegelikult on. Nende reaktsioon ei ole eemaldumine super-Egost, mis on nad siiani toonud, vaid tolle häälitsuste ja käitumise imiteerimine. Korrates tuntud retoorilisi figuure, õpivad rüütlid kõnelema. Kõnelemise kaudu kohanevad nad ideoloogilise struktuuriga, mis selle keelega kaasneb. Tulemuseks on väidete ja vastuste retooriline tagasiside silmus, kus vastus pole kriitika, vaid lisandus väitele – nö dialektikata dialoog. Vaatajale avaneb vastik tähelepanek - dialoog, harilikult süütu vestluse vorm, võib olla hoopis tsenseerimise vahend. Lavastus vaatleb humanismi ja sellele toetuva "euroopalike väärtuste" tausta ning jälgib, kuidas neo-liberaalne poliitika on „inimlikkuse ideoloogia“ dissonantsi löönud - glitch, mis ideoloogilisi värdvorme ja võõrandumist toodab. See on lugu lootuse asendumisest soovidega, mis saavad rahuldatud värskelt röstitud kohviubade aroomiga.

Maike Lond Malmborg on kunstnik, kes toimetab nii valges kuubis kui blackbox'is. Ta kasutab meediume ja nende konteksti platvormina, millel mängida sotsiaalsete ja ühiskondlike pimenurkadega.

Iggy Lond Malmborg on vabakutseline näitleja ja etenduskunstnik Malmöst. Kuigi klassikalise näitlejaharidusega, kasutab ta erinevat esteetikat ja stiile nii soolodes kui koostöödes. Tema huvi seisneb reaalse etendussituatsiooni olukorra kasutamises mudelina, millele rakendada lavastuse diskursust.

Idee, lavastus, esitus: Iggy Lond Malmborg, Maike Lond Malmborg
Dramaturgia: Johan Jönson
Tehnilised lahendused: Kalle Tikas
Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL, Baltoscandal festival, Teaterhuset Avant Garden
Koostöös: Inkonst
Toetaja: Eesti Kultuurkapital
Residentuuritoetus: Põhja-ja Baltimaade mobiilsusprogramm
Kestus: 90'
Inglise keeles.

PS! Etenduse ajal majast väljuda ei saa.
12. novembri etendusele järgneb vestlus kunstnikega.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman