12 Movements

Lavastaja: Johannes Veski
Esietendus 17. aprillil 2014 Erinevate Tubade Klubis

Laval: Joonas R. Parve, Anatoli Tafitšuk, Päär Pärenson, Ajjar Ausma
Heliloojad: Sander Mölder, Mart Männik, Johannes Veski
Visuaal- ja infotehnoloogilised lahendused: Taavi "Miisu" Varm, Karina K. Jensen (Taani), José Jácome (Portugal)

3. aprillil esietendub Erinevate Tubade Klubis (edaspidi ETK) Cabaret Rhizome'i ja Aalto Ülikooli Media Lab'i koostöös interaktiivne elavat muusikat, liikumist ja visuaale ühendav teos "12 Movements".

Teose komponeerimisel on kaasa aidanud lavastaja, muusikud, koreograafid ja programeerijad, kuid just viimased annavad etenduste ajaks juhtohjad publiku kätte. Aalto ülikooli uue meedia osakonna magistrantuuris õppiv videokunstnik Taavi "Miisu" Varm on koos Portugalist ja Taanist pärit kursusekaaslastega ehitanud teose tarbeks spetsiaalse süsteemi: igas ETK toas on publiku ees klaastahvlil elemendid, mida mööda tahvlit liigutades saab suunata tantsuliigutusi, käivitada muusikas erinevaid pillirühmasid, monteerida videot ning visuaale. Kaheteistkümneks osaks jaotatud teose vältel saab iga vaataja dirigeerida nii muusikat, valgust, erinevaid artiste ning nende liikumist ja videot.

Erinevate Tubade Klubi on Telliskivi Loomelinnakus asuv multimeediateater. ETK kolm tähtsat elementi on alternatiivne publikupaigutus, televisiooni- ja filmikogemuse segamine elavate teatrielementidega ning interaktiivsust võimaldava tehnoloogia kaasamine lavastuse publikuga suhtlemiseks. Hariliku pingirivistuse asemel on ETK külalised paigutatud ühes suures ruumis asetsevatesse "erinevatesse tubadesse". Toad on mööda ruumi laiali asetsevad elutoakomplektid, mida ei eralda küll seinad, kuid mille sisustusstiil muudab iga toa kordumatuks keskkonnaks. Iga tuba on varustatud eraldi televiisoriga, kandmaks üle laval live's toimuvat etendust mikstuuris eelsalvestatud materjalide ja televisioonigraafikaga.

Erinevate Tubade Klubi asub Telliskivi Loomelinnakus, Telliskivi 60 A
A1 maja, 4. korrus

Piletid 15 €
Soodustusi ei ole


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman