„Estonia Meets Africa" ehk vaade eemalt

Teater: Kanuti Gildi SAAL
tantsulavastus
Esietendus 9. detsembril 2009 Meistrite hoovis (Vene tn 6)

Eike Ülevain & Jaak Sapas & Eneli Meresmaa
„„Estonia Meets Africa" ehk vaade eemalt"

Lavastus mõtiskleb inimeseks olemise üle, eelkõige siinsamas Eestis.

Tegijad on silmitsenud oma kodumaad ka Marokost ja Lõuna-Aafrikast ning leidnud, et ühelt poolt on siin palju mõistetamatut ignorantsust, aga teiselt poolt võib-olla just see ongi meid päästnud?
Miks on raske tunnetada maailma ühtse meiena? Kui ühiskond on indiviidide summa, siis oleme mina ja kohvikasvataja Keeniast ju samas paadis! Miks tekib kergesti tunne, et „ma ei saa niikuinii midagi ära teha", kui tegelikult saavad ja osalevadki kõik omal kombel maailmapoliitikas?

Eneli Meresmaa töötab Teoteatris näitleja ja lavastajana. Lisaks on Eneli aktiivselt tegev GLEN projektis - ta on üks noortest, kes saadeti GLEN projekti raames vabatahtlikuna Aafrikasse, kus ta osales mittetulundusühingu töös, mis tegeleb õiglase kaubanduse arendamisega (Fairtrade). GLEN on Euroopa Liidu üheteistkümne liikmesriigi kodanikuühenduste ning Saksa maailmaharidusega tegeleva organisatsiooni ASA koostööprojekt. Eesmärgiks on tõsta noorte teadlikkust arenguprobleemidest vaesemates riikides ning toetada noorte aktiivset osalemist säästliku ja solidaarse mõtteviisi edendamisel. Eesti GLENi rahastab Eesti Välisministeerium.

Eike Ülevain on vabakutseline tantsukunstnik. Tema viimaste tööde hulka kuulub sooloetendus "Välurebane" ja portreefilm "Käed" kunstnik Jarõna Ilost.

Jaak Sapas on elanud aastaid välismaal (Saksamaa, Maroko) ja osalenud vabakutselise tantsijana erinevate koreograafide töödes (Taavet Jansen, Tiina Mölder, Jüri Nael, Yoshiko Chuma, Yvonne Rainer, Terry Creach, Anthony Phillips).

Lavastuses osalevad ka muusikud Anna Kelder ja Madis Zilmer.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman