KIIRE ÜLEVAADE: otseülekanded, salvestused, loengud ja jutud 


SALVESTUSED

Piip ja Tuut Teatri tegevus jätkub internetis. Toompeal asuvast teatrimajast saanud korralik telestuudio ning 8. aprillil kell 18.00 näeb ilmavalgust täiesti uus teatri telekanal Piip ja Tuut TV, kus uued lavastusliku sisuga saated jõuavad vaatajateni kaks korda nädalas. Projekt sünnib koostöös produtsent Mart Normetiga. Saateid on võimalik (järele) vaadata kuupiletiga.

*
9. aprillil kell 19.00 saab aadressil benedict.television.ee või Saarte Hääle veebi-TVs vaadata Kuressaare Teatri etendust "Talgud". Lavastuse aluseks on 1946. aasta 9. juunil Valjala vallas Lööne külas toimunud talgud, kuhu kogunes üle 800 noore. Tehti tööd ja tantsiti Saaremaa juunikuu ööl, sõda oli just lõppenud ...

*
Video vahendusel on võimalik osa saada EMTA kaasaegsete etenduskunstide ja lavakunstikooli (endiste) tudengite identiteedikabareest "DRAG SHOW 2019: vol 2", kus seinad sätendavad, valgusvihud veiklevad ja ükshaaval kõnnivad vaatajate ette need pöörased inimesed, kelle võimuses on muuta üheks hetkeks terve universum õnnelike olevuste kohtumispaigaks! 

*
9. aprillini on Tartu Uue Teatri kodulehel üleval Kadri Noormetsa lavastuse "Mobiilsed definitsioonid" videosalvestus. Lavastus ise ongi nagu külaskäik – see on lavastus, mis on näitus, kus võib tunda end kui kodus. 

*
6.–20. aprillini saab järelvaadata ja nautida STLi Vimeo kanalil Sõltumatu Tantsu Lava ja Tallinna Kunstihoone koostöös valminud projekti "Ruumitud keha(d)". Projektis kohtusid kahekaupa Eesti kunsti- ja tantsumaailma loojad, kelle ühistöös sündisid unikaalsed, vaid ühel õhtul etenduvad performance'id.

*
Rahvusvahelise improteatrite festivali Tilt! viimase viie aasta etenduste ülesvõtteid on võimalik järele vaadata festivali Youtube/i kanalilt. Eesti truppide etendused on eesti keeles ja välismaa truppide etendused inglise keeles.

*
kultuur.err.ee alustas teatrisalvestuste sarjaga "Portaaliteater". Salvestused on  veebis üleval kuni eriolukorra lõpuni, esialgse plaani kohaselt 1. maini. Hetkel on "Portaaliteatris" on vaatamiseks üleval Tartu Uue Teatri "Kremli ööbikud", Tallinna Linnateatri lavastused "Köster" ja "Surnud hinged", Vanemuise "Medeia", Eesti Draamateatri "Aabitsa kukk", Vaba Laval etendunud "Sugu: N", Ugala "Ema oli õunapuu" ja Von Krahli "Paradiis". Loetelu täieneb pidevalt. 

*
Rahvusooper Estonia alustas lavastuste näitamist Facebooki teel, et muusikateatri sõpradele ka eriolukorra tingimustes rõõmu valmistada. Igal laupäeval tuuakse publikuni üks ooperi- või balletilavastus. Netietenduste vaatamine on publikule tasuta. 

*
Alates 10. aprillist on võimalik Kellerteatri lastelavastust "Canterville'i kummitus" vaadata veebivahendusel nii eesti, vene kui ka inglise keeles. Lisaks saab virtuaalselt vaadata ka sõnadeta õuduskomöödiat "Armunud alkeemik". Piletiga lunastatud ligipääs kehtib kaks tundi peale esmast sisselogimist.

*
ERM Teater kutsub veebiteatrisse vaatama Katrin Pärna ja Janek Savolaineni lavastuse "Seitse venda ehk Uurali kajakas" salvestust. Etendus kestab poolteist tundi. See on melodramaatiline tragikomöödia külmast, pimedusest, unistustest ja reaalsusest. Vendlusest ja õelusest ja muidugi soome rahvuskangelastest. Etendusi mängiti soome-ugri näitusealal Eesti Rahva Muuseumis.

*
UTTV-st on võimalik vaadata Taarka Pärimusteatri 2018. aastal Setomaal Treski küünis esietendunud suvelavastuse "Vanahunt" (lavastaja Helena Kesonen) salvestust. "Vanahunt" on dekameronlik lavastus seto jutuvestja Feodor Vanahundi kirevast maailmast, kus vaataja ette toodavad teemad varieeruvad maailma loomisest kuni lähiminevikuni. Lisainfo siit

*
Tallinna Linnateater rõõmustab teatrisõpru helirännakuga "See öö, see vanamees, see tulease", mis valmis ERRi arhiivimaterjalide põhjal Alo Kõrve ja Arbo Marani eestvedamisel. Helirännak loodi saatmaks jalutuskäiku Metsakalmistul, kus 13. veebruaril, Linnateatri sünnipäeval endiseid kolleege meenutati. Salvestuse leiab Linnateatri kodulehelt.

*
POINT avas uue veebiteatri digiteater.ee, mis annab inimestele võimaluse nautida menukaid lavastusi kodust lahkumata. Hetkel on digiteatri platvormil üleval viis stand-up teatri POINT etendust: "The Kid", "Homme on täna!", "Homme on täna! 2.0" ja "Ämbrisse astumise ajastu" Tõnis Niinemetsaga ning "Kui loll võib inimene olla" Peeter Ojaga. Platvorm on avatud ka kõikidele teistele teatritele. Digiteatri piletikäibest annetatakse iga kuu raha ka heategvusse. 

LOENGUD JA JUTUD

Soundcloudis saab end harida Sõltumatu Tantsu Lava uurimisresidentuuri avalike loengutega. Hetkel on kuulatavad Andrus Laansalu "Olemasolemise materjal”, Siret Campbelli "Mis on tantsulavastuse dramaturgia?" ja Anastasia Proshutinskaya "What Is Documentary Choreography?”. 

*
Alates 25. märtsist on Draamateatri kodulehel algusega kell 19.00 eetris õhtujuttude sari. Teatri näitlejad esitavad koduste sidevahendite tagant jutte, mis praegusel hetkel tähenduslikud ja vajalikud tunduvad.

*
Igal argipäeval kell 20.00 esitavad NUKU teatri näitlejad teatri Facebooki-lehel otseülekandena väärt lastekirjandust. Valitud teosed on pärit NUKU teatri repertuaarivaramust või teatriga seotud inimese sulest. Teatri kunstilise juhi Mirko Rajase sõnul on ettelugemised vaadatavad ainult otseülekandena nimetatud ajal. "Need kohtumised publikuga on nagu teatriski – siin ja praegu viibivad vaatajad ja näitleja ühes, virtuaalses aegruumis." Ettelugemiste ajakava leiab siit

*
NUKU teater alustas ka sarjaga "NUKU teatri raamaturiiuli lood", kus NUKU töötajad jagavad raamatusoovitusi igas vanuses noortele lugejatele. NUKU teatri raamaturiiulisse jõudvate raamatute lood on elus, hoiavad ja lohutavad, pakuvad rõõmu, tuge ja viivad meid kokku teiste inimestega. Videod on lühikesed, ühest viie minutini. Videoteek on leitav NUKU teatri raamaturiiuli Youtube’ist ja teatri kodulehelt


Täppisotsing
Aprill 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman