teatrisuvi 2018

Suvekuude mängukava

NB! Nimekiri täieneb jooksvalt.


MAI

Esietendused

8. V Tätte, Shakespeare’i "Peatumine ristteel" lav Tamur Tohver, Polygon Teater Tallinnas Kultuurikatlas ja Harjumaal Kernu mõisa küünis 

24. V Tšukovski, Švartsi, Skulskaja "Värvuke ja koletis" lav Maria Šorstova, Vene Teatri väikeses saalis 

25. V Pihla "Metsa forte" lav Hendrik Toompere jr, Eesti Draamateater ja Nargenfestival Eesti Draamateatri suures saalis

26. V Piigi {Sajandi lugu}: "Miljoni vaade" lav Elmo Nüganen, Tallinna Linnateater ja Vana Baskini Teater Tallinnas aadressil Toom-Kooli 9

26. V Ehala "Buratino" lav Andres Dvinjaninov, Rahvusooper Estonia teatrisaalis

30. V Jürgensoni "Pesukaru talgupäev" lav Margus Prangel, Nõmmel Von Glehni Teatris 

30. V Turgenevi "Kuu aega maal" lav Filipp Loss, Vene Teater Lääne-Virumaal Sagadi mõisapargis 

Veel 

13.–18. V Friedenthali "Vaim masinas. G. F. Parrot" lav Tiit Palu, Vanemuise Teater Tartu Ülikooli vanas anatoomikumis

17.–26. V Matsini "Gogoli disko" lav Ott Aardam, Ugala Teatri suures saalis  

Festivalid 

17.–19. V Vanemuise Teatri Vabaduse festival 

--------------------------------------------------------------------------------

JUUNI

Esietendused

1. VI Raudsepa "Vedelvorst" lav Ingomar Vihmar, Endla Teatri suures saalis 

2. VI Sondheimi, Quentini "Sweeney Todd" lav Tanel Jonas, Vanemuise Teatri suures saalis 

2. VI Tšehhovi "Kirsiaed" lav Maria Peterson, VHK ja Theatrum Järvamaal Esna mõisas 

10. VI Sigismund von Krahli "Eesti mängud. TÖNK" lav Peeter Jalakas, Eesti Kontsert Tartus Raadi lennukiangaaris

11. VI Sittowi, Krossi, Tombergi "Neli monoloogi Püha Jüri asjus. Katse portreteerida kunstnikku ..." lav Lembit Peterson, Theatrum Niguliste kiriku Antoniuse kabelis   

12. VI Tikerpalu, trupi "Suhtlen, järelikult olen!" lav Mihkel Tikerpalu, NUKU noortestuudio NUKU ovaalsaalis 

13. VI Aadla, Linkmanni, Raudva, Tõnissoni "Olmeulmad 2", Koplis Põhjala tehasehoones (Marati 5) 

14. VI Frieli "Lõikuspeo tantsud" lav Eili Neuhaus, Rakvere Teater Lääne-Virumaal Arkna mõisa karjalaudas

15. VI Kivirähki {Sajandi lugu}: "Isamaa pääsukesed" lav Priit Pedajas, Eesti Draamateater ja Nargenfestival Keila kultuurikeskuses ja Naissaarel Omari küünis 

16. VI Bornhöhe, Leesalu "Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimased päevad" lav Diana Leesalu, Tallinna Linnateatri Lavaaugus

17.VI Tabori "Monoloogid" lav Margus Tabor, Hüüru mõisas

17. VI Sanderi "Äratõmbetuli" lav Mart Sander, Eesti Draamateatri maalisaalis ja üle Eesti 
 
18. VI Murrelli "Sarah Bernhardt’i viimane suvi" lav Vilja Nyholm-Palm, Sundown Entertainment Saku vallas Rehe küünis 

Veel

6. VI–29. VIII Hare'i "Eluhingus" lav Aleksander Eelmaa, Eesti Draamateater Harjumaal Laitse Graniitvillas 

7.–27. VI McDonaghi "Viimane võllamees" lav Üllar Saaremäe, Rakvere Teater Loodi kuivatis Tapa-Loobu ristis Tallinn-Narva maanteel

27. VI–15. VII Larssoni "Me olime kodutütred" lav Margus Kasterpalu, Saueaugu Teatritalus

27.– 30. VI Kvartet I "Mehed" lav Gerda Kordemets, Pärnus Apollo kino I saalis   

28. VI–1. VII Aapeli "Üle linna Vinski" lav Andres Dvinjaninov, Emajõe Suveteater Tartu Laulupeomuuseumi siseõues

28. VI–1. VIII Jancise, Lindali "Igavikuline õhtusöök", Big Wolf Company üle Eesti

30. VI Männamäe, Trossi "Pimedas ja teki all", Pärnus Apollo kino I saalis 

Festivalid 

8.–10. VI kaasaegse tsirkuse festival HOOG
8.–10. VI huumorifestival Luige Nokk

--------------------------------------------------------------------------------

JUULI

Esietendused

1. VII Swifti "Gulliveri reisid" lav Taavi Tõnisson, NUKU Harjumaal Viinistu katlamajas
 
4. VII Parbuse "Armastus Laitses" lav Ivo Eensalu, Harjumaal Laitse Graniitvilla skulptuuripargis

4. VII Gailiti "Inriid ja Toomas Nipernaadi" lav Tiit Palu, Pärnu Suveteater Pärnu Jahtklubi purjekakuuris

4. VII Undi, Neuhausi "Kuuvarjutus" lav Eili Neuhaus, Harjumaal Hüüru mõisas 

4. VII Lindgreni "Rasmus, Pontus ja Lontu" lav Eva Kalbus, MTÜ Liigub ja Loob Haapsalus Iloni Imedemaal  

5. VII Puškini, Kiluski "Tsaar Saltaan. Üleküpsenud muinasjutt" lav Kaili Viidas, Emajõe Suveteater Tartu Pühade Aleksandrite Kiriku tagaaias

6. VII Ruitlase "Viimsepäävä läüge" lav Merle Jääger, Lutsu Teater Põlva vallas Lutsu külaplatsil 

7. VII Händeli "Ustav süda, Sa loodad tühja" lav Priit Võigemast, Nargenfestival Naissaarel Omari küünis 

11. VII Tätte "Ristumine peateega" lav Allan Kress, Ida-Virumaal Kukruse Polaarmõisa kõrval asuvas kivitööstuses

11. VII Männamäe, Trossi "Piip 20 Tuut juubeldavad", Piip ja Tuut Teater üle Eesti 

12. VII Otsa "Armastus on ajaviide" lav Erki Aule, Harjumaal Ravila mõisa pargis 

13. VII Kiplingi "Mowgli" lav Birgit Landberg, Teater Must Kast Põlvamaal Eesti Maanteemuuseumis

15. VII Uuspõllu, Andersoni "Piiri peal", Prem Productions Pärnumaal Iklas Uue-Jaani talus 

16. VII Krasnogorovi "Kas hakkame seksima?" lav Eero Spriit, Vana Baskini Teater üle Eesti 

19. VII Salimsjanovi "Pikse pill" lav Damir Salimsjanov, R.A.A.A.M. Lääne-Virumaal Jäneda Pulli tallis

20. VII Lennuki "Mälutempel" lav Urmas Lennuk, Tarmo Tagamets, Pärnu jõe kaldal Tori vallamaja aasal  

20. VII Saul-Gorodilovi "Eestirand. Lootuse kursil" lav Eva Kalbus, Prangli sadamakuuris „Noor Kaardivägi“

25. VII Kivastiku "Kostja ja hiiglane" lav Aleksander Ogarev, R.A.A.A.M Harjumaal Viinistu katlamajas 

27. VII Kalli "Pargivaht" lav Üllar Saaremäe, Neeruti Mõisateater Lääne-Virumaal Neeruti mõisa Buxhöwdeni pargis 

28. VII Põldma "Ilmavõõras" lav Ringo Ramul, Saueaugu Teatritalus 

31. VII Palu "Meretagune paradiis" lav Tiit Palu, Kuressaare Linnateater Kuressaare Sadamaaidas

Veel 

1. VII–18. VIII Aycbourni "Magamistubades" lav Roman Baskin, MTÜ Kell Kümme Harjumaal Ohtu mõisa tallisaalis

3.–15. VII  Piigi, Põldma "Murru 422/2", Kinoteater Harjumaal Rummu alevikus Murru vanglas

9. VII–8. VIII Tabori "Mamma lood ehk hiiu eluvilosoohvia", Hiiumaal Suuremõisa lossihoovis 
  
10.–20. VII Eco "Roosi nimi" lav Tanel Jonas, Vanemuise Teater Tartu Toomkiriku varemetes

10.–22. VII Tombergi "Saabastega kass" lav Kristo Toots, Miksteater Tartus Teatri Kodu sisehoovis

10.–30. VII Salimsjanovi "Praegu pole aeg armastamiseks" lav Damir Salimsjanov, R.A.A.A.M Lääne-Virumaal Võhma Seltsimajas

10. VII–8. VIII Tätte "Latern" lav Eva Kalbus, MTÜ Liigub ja Loob Prangli üle Eesti 

12. Vii–2. VIII Koidula "Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola" lav Kaili Viidas, Endla Teater Koidula muuseumi aias

13. VII–5. VIII Ayckbourni "Omade vahel" lav Roman Baskin, MTÜ Kell Kümme Harjumaal Ohtu mõisa tallisaalis

15.–17. VII Gogoli "Hullumeelse päevik" lav Madis Kalmet, R.A.A.A.M Lääne-Virumaal Võhma Seltsimajas 

Festivalid

4.–7. VII Baltoscandal
8.–14. VII Notafe
19.–28. VII Saaremaa Ooperipäevad
30. VII–5. VIII Hiiumaa TantsuFestival 

--------------------------------------------------------------------------------

AUGUST

Esietendused

2. VIII Gailiti "Toomas Nipernaadi" lav Peep Maasik, MTÜ Temufi Pärnumaal Linnamehe puhkekeskuse tiigi kaldal

3. VIII "Vanahunt" lav Helena Kesonen, Taarka Pärimusteater Põlvamaal Treski küünis 

3. VIII Rahmani "Pagulased" lav Kristo Toots, Miksteater Põlvamaal Eesti Maanteemuuseumis

10. VIII Annuse, Põllu "Kremli ööbikud" lav Robert Annus, Tartu Uus Teater Narvas Kreenholmi manufaktuuris 

10. VIII Lindepuu "Somnium" lav Heili Lindepuu, Tallinna Tantsuteater Tartu Elektriteatris 

11. VIII Luubi "Muna" lav Andri Luup, Theatrum Hiiumaal Soonlepa karjamõisas

17. VIII "Elokäük" lav Anne Türnpu, Eva Koldits, Raplamaal Hageri palvemajas 

20. VIII Kirsi "Saja-aastane öö" lav Kaili Viidas, Pärnumaa Rahvakultuuri Keskselts Pärnu Vallikääru aasal 

23. VIII Lamsoni, Lille, Tšitšerina, Kalle {Sajandi lugu}: "Tuleb/ ei tule" lav Artjom Garejev, Vene Teater, AUDIOKINETICA ja kooliõpilased Vene Teatri suures saalis 

24. VIII Jaaksi "100 Valget Daami" lav Siim Tõniste, Haapsalu Piiskopilinnuses

Veel 

1.–9. VIII Nagibini, Toyati, Tšaikovski, Lennuki "Kui seda metsa ees ei oleks" lav Eili Neuhaus,  Harjumaal Saku mõisas

1.–9. VIII Kordemetsa "Tõeajastu lõpp" lav Gerda Kordemets, Tartus Eesti Rahva Muuseumi välialal  

3.–25. VIII Tammsaare, Lennuki "Kõrboja perenaine" lav Vallo Kirs, Ugala Teater Järvamaal Albu vallas Vargamäel

7.–19. VIII Mikita, Kiluski "Midagi on viltu" lav Kaili Viidas, Tallinna Kammerteater Pärnumaal Kurgjal C.R. Jakobsoni talumuuseumis

14.–19. VIII "Õhtu on salameri. Edgar Valteri rahutu rahu" lav Helen Rekkor, MTÜ Misanzen Võrumaal Urvastes Villike Teatritalus

14.–30. VIII Bocki, Steini, Harnicki "Viiuldaja katusel" lav Georg Malvius, Rahvusooper Estonia teatrisaalis

Festivalid 

9.–18. VIII Birgitta Festival 


Täppisotsing
September 2018
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Made by Wiseman