Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

STL ja Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liit korraldavad tantsumaratoni

11.12.2017 10:31

Sõltumatu Tantsu Lava ja Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liit korraldavad 29. detsembril ainukordse tantsumaratoni, kus võidab see, kes kauem vastu peab! Võitjatele auhinnad.

Meelelahutuslik tantsumaraton kutsub jõulupingeid ja aasta raskusi maha tantsima ning raputama endalt kaasaja ühiskonna rõhuv raske müra. Tantsumaratoni eesmärk on pühitseda liikumiskultuuri ning sealjuures tõsta võrdsetena esile ka neid, kel eri põhjustel liikumine raskendatud. Üritus on heategevuslik – annetusliinil kogutud summa läheb liikumisraskustega inimeste toetuseks.

Tantsumaraton
Tantsuline vastupidavustest kestab 12h, mille vältel valvavad kohtunikud osalejate reeglitest kinnipidamist ja hindavad tantsu. Igal tunnil mängib muusikat erinev DJ ning õhtut juhivad õhtujuhid, kelle ülesanne on ka võistlejaid turgutada.Võitjaks saab osaleja, kes on algusest peale järjest tantsinud, näidanud välja aktiivsust ning lõpetab tantsupõrandal kõige viimasena. Publik on oodatud võistlejaid toetama ja oma sõpradele kaasa elama.


Tantsumaratonide taust
Tantsumaratonide hiilgeaeg oli 1920.–30. aastate Ameerika Ühendriikides, kus suure depressiooni ajastul sai tantsimisest vahend raske olevikuhetk unustada. Tänapäeval on see laialt levinud USA ülikoolides heategevusliku üritusena. Soovime sündmusega tutvustada tantsumaratoni kui kultuurinähtust ja suurendada liikumis- ja tantsualast teadlikkust.

Soovime tõsta esile erivajadustega inimesi kui võrdseid – näidata, et ka nemad liiguvad, tantsivad ja on samasugused inimesed nagu meie. Võistlus on avatud ka liikumispuudega osalejatele ning sündmuse laiemaks kontekstiks on liikumisteadlikkuse arendamine. Seisame selles projektis kõrvuti, et teha ühiskonda ja laiemat avalikkust teadlikumaks nii liikumisest, erivajadustega või liikumispuudega inimestest kui ka tantsumaratonist kultuurinähtusena.

Arvestades, et tantsukunstnik Liis Vares teeb praegu Tallinna Puuetega Inimeste Kojas töötubasid erivajadustega inimestega ning selle tulemusena hakkab hiljem töötama ka tantsulavastusega, haakub see ka STL-i selle ja tulevase hooaja tegevusega, mis soovib anda tantsule laiemat ühiskondlikku kõlapinda ja teavitada inimesi erinevatest liikumisega seotud teemadest, sh tuua pildile liikumisraskustega ja -puudega inimesed, näidates neid võrdsete loominguliste liikujatena.

STL seisab hea tantsu- ja liikumiskultuuri arengu eest.
Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit tegeleb liikumispuude- ja raskustega inimeste esindamise ja nende õiguste eest seismisega.
Tantsumaratoni toetavad Tallinna Linn, Telliskivi Loomelinnak, Piletilevi, Bambona puuviljad, HeyDay mahlad, Ampstükk energiasnäkid.

Reeglid:

Üritusele võib tulla üksi või paarina – hinnatakse samas kategoorias ning auhinnad on samad, olenemata, kas viimasena peab vastu üksikosaleja või paar.

Tantsuplatsile tantsima võivad tulla ainult registreerunud võistlejad.

Võistlejad kannavad numbrimärke, mille alusel kohtunikud neid hindavad.

Võidab see, kes on algusest peale järjest tantsinud, näidanud välja aktiivsust ja viimasena tantsupõrandale jääb.

Võistluses püsimiseks peab osaleja pidevalt tantsima/liikuma. Peatumise või nähtava liigse väsimuse korral on kohtunikel õigus osaleja võistlusest eemaldada. Ratastooliga inimesed – ülakeha liikumine. Ei hinnata meisterlikkust, vaid vastupidavust.

Igas tunnis on üks 7minutiline paus, kus võistlejad võivad tantsupõrandalt lahkuda ning end värskendada, käia tualetis, duširuumis, joomas, pikutamas jne …

Võistlejatele esitatavad nõuded:

Osalemiseks peab olema vähemalt 16-aastane. Alaealistel on osalemiseks tarvis lapsevanema või eestkostja luba (kuna tegu on suurt füüsilist pingutust nõudva sündmusega). Palume kaasa võtta pildiga isikut tõendav dokument.

Võistlusesse astumine on vabatahtlik ning omal vastutusel, hinnates oma tervist ja võimeid. Korraldajad ei vastuta tantsimise käigus tekkivate võimalike vigastuste ning ka minestamise, nõrkuse jm tervislike seisundite tekkimise eest!

Sellel võistlusel ei hinnata tantsustiili, -oskust ega –tehnikat. Hoopis olulisem on soov ennast liigutada, nautida tantsimist ja vastu pidada kogu ürituse.

Üritusel ei ole lubatud tarbida alkohoolseid jooke ega stimulante!

Soovitusi osalejatele:

Võta kaasa erinevaid ja mugavaid riideid või kostüüme, mida saaksid vahetada ja mis sind end hästi tundma panevad.

Puhka eelneval päeval hästi.

Söö enne maratonile tulekut midagi tervislikku ja energiat andvat ning joo eelnevatel päevadel ja maratonipäeval piisavalt (mineraal)vett.

Maratoni jooksul jälgi, et sa end üle ei pingutaks – puhka ja või/katkesta kohe, kui tunned pearinglust, iiveldust, minestustunnet, tugevat ja äkilist valu mõnes kehapiirkonnas või nõrkust.

Osalemine on omal vastutusel ning palume kindlasti kõigil arvestada oma füüsilise vormi ja heaoluga.