Selgunud on teatrikunsti aastaauhindade nominendid

Teatri aastaauhindade NOMINENDID 2005. aasta loomingu eest.   

Sõnalavastuse alal
Žürii: Reet Neimar - esinaine, Mari-Liis Küla, Ene Paaver, Pille-Riin Purje, Liina Jääts, Madis Kolk.

LAVASTAJAAUHIND:
Merle Karusoo - "Misjonärid" Rakvere Teatris
Elmo Nüganen - "Tõde ja õigus.Teine osa" Tallinna Linnateatris
Tiit Ojasoo/ Ene Liis Semper - "Seitse samuraid", "Padjamees" Teatris NO99
Kristian Smeds - "Jänese aasta" Von Krahli Teatris
Hendrik Toompere - "Põrgu wärk" , MTÜ Ühendus R.A.A.A.M Viinistu kunstimuuseumis
Ingomar Vihmar - "Adolf Rühka lühikene elu" Eesti Draamateatris

KUNSTNIKUAUHIND:
Iir Hermeliin - "Taarka" ja ballett "Suveöö unenägu" ("Vanemuine")
Liina Keevallik - "Ema" (Von Krahli Teater), "Torm" (VAT Teater)
Ene-Liis Semper - "Seitse samuraid", "Vahel on tunne, et elu saab otsa ja armastust polnudki" (Teater NO99)
Aime Unt - "Meeletu" (Tallinna Linnateater), "Anna Karenina" (Teater "Ugala")
Ervin Õunapuu - "Savonarola tuleriit" (Eesti Draamateater), "Põrgu wärk" R.A.A.A.M. Viinistu kunstimuuseumis

NAISNÄITLEJA AUHIND:
Ülle Kaljuste - Angela lavastuses "Minu oivaline lahutus" (Eesti Draamateater)
Kaie Mihkelson - Naine lavastuses "Kustutage kuuvalgus" (Saueaugu teatritalu)
Harriet Toompere - Paulina lavastuses "Surm ja tütarlaps" (Eesti Draamateater)
Marika Vaarik - Õpetaja Klamm lavastuses "Klammi sõda" (VAT  Teater)
Liina Vahtrik - Ema lavastuses "Ema" (Von Krahli Teater)

MEESNÄITLEJA AUHIND:
Ain Lutsepp - Léon lavastuses "Õmblejannad" (Eesti Draamateater)
Rein Oja - Tupolski lavastuses "Padjamees", Kyuzo lavastuses "Seitse samuraid" (Teater NO99)
Rain Simmul - Mina lavastuses "Meeletu" (Tallinna Linnateater)
Tarvo Sõmer - Snaiper lavastuses "Misjonärid" (Rakvere Teater), Kambei lavastuses"Seitse samuraid" (Teater NO99)
Tambet Tuisk - Katurian lavastuses "Padjamees" (Teater NO99)
Aarne Üksküla - Maurus lavastuses "Tõde ja õigus. Teine osa" (Tallinna Linnateater)

NAISKÕRVALOSA AUHIND:
Pille Lukin - Mimi lavastuses "Õmblejannad" (Eesti Draamateater)
Mirtel Pohla - Elsa lavastuses "Adolf Rühka lühikene elu" (Eesti Draamateater)
Elina Reinold - Héléne lavastuses "Õmblejannad" (Eesti Draamateater)
Anne Türnpu - Lemminkäise ema lavastuses "Lemminkäinen" (Pärimusteater "Loomine")

MEESKÕRVALOSA AUHIND:
Andres Raag - Kopfschneider lavastuses "Tõde ja õigus. Teine osa" (Tallinna Linnateater)
Meelis Rämmeld - Kiir lavastuses "Suvi" (Teater "Ugala")
Indrek Sammul - Ollino lavastuses "Tõde ja õigus. Teine osa"(Tallinna Linnateater)
Rain Simmul - Slopašev lavastuses "Tõde ja õigus. Teine osa"(Tallinna Linnateater)
Aivar Tommingas - Karenin lavastuses "Anna Karenina" (külalisena Teatris "Ugala")
Juhan Ulfsak - osatäitmised lavastustes "Jänese aasta" ja "Ema" (Von Krahli Teater)

ERIAUHIND:
Aleksander Eelmaa ja Ivo Uukkivi --Vennad Kullid - jäägitu pühendumine Elevandi rollile lavastuses "Adolf Rühka lühikene elu"  (Eesti Draamateater)
"Johannese passsioon" -Üllar Saaremäe, Erik Ruus, Urmas Lennuk, Toomas Suuman - kolme XX sajandi Juhani, Viidingu, Smuuli ja Liivi ajaloolise kohtumise korraldamine Rakvere Teatris
"Põrgu wärk" - põrgulikult wõimas näitlejaansambel (Tiit Sukk, Mait Malmsten, Margus Prangel, Sulev Teppart, Jan Uuspõld, Raimo Pass, Hendrik Toompere, Harriet Toompere)
"Taarka"-  Kauksi Ülle ja trupp - sotsiaalse kõlapinnaga teatrisündmuse korraldamine

Muusikateatri alal: 
Žürii: Raili Sule (esinaine), Kristel Pappel, Reet Mikkel, Tiina Mattisen, Ester Võsu, Vahur Keller, Anneli Remme.

Arvo Volmer - ooperite "Othello" ja "Simson ja Delila" muusikaline juht ja dirigent ("Estonia").
Marko Matvere - nimiosa muusikalises etenduses "Georg" (Smithbridge Production).
Nargen Opera loominguline kooslus Haydni ooperi "Elu kuu peal" väljatoomisel.
Zoja Hertz - tulemuslik töö  kontsertmeistrina "Georgi" ja lühiooperite "Telefon" ja "Meedium"("Estonia") ettevalmistamisel.
Vello Pähn - ooperi "Cyrano de Bergerac"("Estonia")  dirigent.
Rauno Elp - Jago "Othellos", nimiosa ooperis "Cyrano de Bergerac", Scarpia "Toscas"  ("Estonia").

Balleti-ja tantsuteatri alal
Žürii: Tiiu Randviir -esinaine, Kaie Kõrb, Kristiina Garancis, Tõnu Lensment, Tiit Tuumalu, Priit Raud, Oleg Titov.  

Marina Tširkova
  -  osatäitmine lavastuses "Shannon Rose" (Rahvusooper "Estonia").
Seki Hirotaka  -  osatäitmiste eest lavastustes "E-duur", "Anathema" ja "Suveöö unenägu" ("Vanemuine").
Mari Savitski   -   osatäitmiste eest  lavastustes "E-duur" ja "Tantsumaraton" ("Vanemuine").
Oksana Titova ja Taavet Jansen lavastusega  "The Last Hairy".
Saša Pepeljajev  lavastusega "Kirsiaed" ( Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikool).
Katrin Essenson lavastusega "Manusega mõtted"
Tantsuteater "Fine 5" lavastusega "Panus".

Teatri tehnilise töötaja auhinnale kandideerivad etendust ettevalmistavas ja haldustöötaja kategoorias:
1. Anne Hanst,  raamatupidaja. SA Vene Teater.
2. Jane Kaas,  vanemkunstnik-kujundaja. RO "Estonia".
3. Tiit Kalm, haldus-ja lavastusjuht. Rakvere teater.
4. Jaan Mikkel, tehniline  direktor kuni 2005.a. RO "Estonia".
5. Angela Mooste, assistent. Teater NO99.
6. Juta Olesk, saaliadministraator. Tallinna Linnateater.
7. Indrek Ots, kunstnik-butafor. Teater "Vanemuine".
8. Tiiu Palmiste, juurdelõikaja. Teater "Ugala".
9. Maarit Randrüüt, juhatuse assistent. SA Eesti Draamateater.
10. Ilona Rääk, reklaamitoimetaja. Teater "Endla".
11. Silvia Savik, sekretär-müügijuht. Eesti Nukuteater.
12. Enar Tarmo, tehnikajuht. Von Krahli Teater.
13. Raivo Tauk, haldusjuht. SA Vene Teater.

Etendust teenindava töötaja kategoorias:
1. Illi Allabert, rekvisiitor. Tallinna Linnateater.
2. Annike Kiop, rekvisiitor. Teater "Endla".
3. Lii Kärner, grimeerija. Teater NO99
4. Eili Neuhaus, etenduse juht. Rakvere Teater.
5. Teet Orupõld, valgustaja. SA Eesti Draamateater.
6. Tiina Varbo, valgustusala juhataja. Teater "Ugala".
7. Janek Saareli, lavameister. Eesti Nukuteater.
8. Rello Lääts, lavameister. Teater "Vanemuine".
9. Raul Õitspuu, valgustaja, helitehnik, lavatehnik. VAT Teater.

Teatrikunsti aastaauhindade laureaadid kuulutatakse välja 27. märtsil, Ülemaailmsel Teatripäeval.
Auhindu rahastab Kultuurkapitali Näitekunsti Sihtkapital. 


Täppisotsing
November 2018
E T K N R L P
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Made by Wiseman