mürisev vaikus

Autor: Mart Aas
Lavastaja: Mart Aas
Esietendus 21. veebruaril 2015 kohviku Sinilind saalis

Tekst ja lavastus Mart Aas
muusika ja helid Tõnis Leemets
kunstnikud Erki Kasemets ja Kristiina-Hortensia Port
Laval: Kristiina-Hortensia Port, Mart Aas, Tõnis Leemets, Erki Kasemets

Mart Aasa uus lavastus müriseb ja vaikib
Lavastus, milles on ka elav muusika/helikunst ning perfomance´i elemendid. Küsimuse, kas ja kuidas leiab inimene enda sees vaikust järjest pealetükkivama infomüra, demagoogia, eskaleeruva ja aina keerulisemaks muutuva argisebimis-spordi keskel, mängivad lahti näitlejad Kristiina-Hortensia Port ja Mart Aas, tegevuskunstnik Erki Kasemets, muusik Tõnis Leemets.

On Naine ja on Mees. On vaikusevajadus ja müratahe. On kaks Munka. On soov pidevalt tegutseda ja soov lihtsalt olla. On helid ja vaikus. Must ja kollane ja sinine huumor. On see ja teine ja blablabla. On asju, millest ei saa rääkida. Sõnad on kõigest üks väljendusvahend teiste seas. Õnneks.
Lavastaja/teksti autor Mart Aas: “Tundub, et olukorras, kus inimene viibib järjest suuremas mürakaoses, on järjest enam sunnitud kõike korraga, läbisegi ja pinnapealselt tegema, järjest vähem mõista suutes, mis ümberringi toimub – sest kõik on nii segane ja vasturääkiv, on müra üks kõige põletavamaid teemasid, mida fookusesse võtta ja erinevate nurkade alt käsitleda. Läbi Mehe ja Naise loo, kujuteldava vaikuse kloostri taustal. Kas nad saavad üldse veel millestki aru? Millest-ki-gi? Selgub etendusel.

Inimesele, kes tuleb etendust vaatama tõenäoliselt kas otse töölt või autoroolist või sõja-tv-uudiseid vaatamast või Facebookist või kõike neid nelja tegevust korraga ja läbisegi tehes – mis on üha tavalisem –, ei ole lavastuse teema võõras.

Pileteid saadaval Piletilevi müügipunktidest üle Eesti ning vabade kohtade olemasolul tund enne algust kohapeal.

Täpsem info:
Ere Naat (produtsent),
tel 506 1924,
erenaat@gmail.comTäppisotsing
Mai 2020
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman