NuQ Treff 19': Lumekuninganna

Etendused 23. mail 2019 NUKU väikeses saalis

Maribori Nukuteater / Sloveenia
LUMEKUNINGANNA

Muinasjutt-kuuldemäng
Põhineb Hans Christian Anderseni muinasjutu motiividel

Lavastaja Tin Grabnar
Dramaturg Nina Šorak
Lavakujundaja Darka Erdelji
Kostüümikujundaja Mojca Bernjak
Helilooja Peter Kus
Lavakõne juhendaja Metka Damjan
Valguskujundaja David Orešič
Heliefektid Mateja Starič
Helikujundaja Andi Gal
Näitlejad Barbara Jamšek, Miha Bezeljak

Selle loo peategelased Gerda ja Kay on õde ja vend. Ühel õhtul lähevad nende vanemad peole ning lapsed jäetakse omapead. Gerda ülesandeks on nooremal vennal silma peal hoida, kuid kummalisel moel on Kay korraga kadunud. Poisi röövis Lumekuninganna! Selles lootusetus olukorras otsustab Gerda asuda teele Põhjapoolusele, et vend üles otsida. Teekonnal peab ta silmitsi seisma oma hirmudega.

Muinasjutt tuuakse publikuni lauanukke ja kuuldemängu kasutades. Näitlejad, kellele on abiks esemetega loodud helid, panevad meie kujutlusvõime elama.

Maribori Nukuteater asutati 1973. aastal, kui kaks harrastusnukuteatrit jõud ühendasid. Eesmärgiks oli mängida regulaarselt nukuetendusi lastele nii koduteatris kui ka mujal Sloveenias ja välismaal. Tagasihoidlikes ruumides raamatukogu kohal suutis teater luua võrratu maailma täis fantaasiat, võimalusi, lubadusi, lohutust ja meelelahutust. 2010. aasta sügisel kolis teater värskelt renoveeritud hoonesse Minoriitide kloostris, mille suuremad ruumid ja moodne tehnika võimaldavad teatril laiendada repertuaari ja viia ellu uuendusi. Lavastused püüavad avastada nukuteatrikunstis uusi võimalusi ning kombineerivad klassikalist nukutehnikat uudsete võtetega. Lisaks etendustele pakub teater laias valikus muud õppetegevust, viib läbi uuenduslikke teadusprojekte ning korraldab ka rahvusvahelist nukuteatrifestivali The Summer Puppet Pier.

Vanusele 7+
Kestus 55 min
Sloveenia keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Mai 2020
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman