NuQ Treff 19': Akvaarium

Etendused 24. mail 2019 NUKU ovaalsaalis

Ljubljana Nukuteater / Sloveenia
AKVAARIUM

Autor, lavastaja, visuaalide kujundaja Miha Golob
Dramaturg Mojca Redjko
Lavakujundaja Larisa Kazić
Muusika autor Miha Arh
Valguskujundaja Kristjan Vidner
Helikujundaja Alojz Sedovnik
Mängivad Miha Arh, Gašper Malnar

Etenduse keskmes on läbipaistev vann, mis meenutab akvaariumi. Akvaarium kui mänguplats veidi vanematele lastele. Akvaarium kui mänguruum teatrietendusele. Akvaarium kui televisioon.

Vann on tegelikult lapse jaoks üks esimesi mänguväljakuid. Ruum mängimiseks, õppimiseks ja loomiseks. Ja ruum lapse esimesteks teatrielamusteks. Vann on nagu liivakast, ainult et liiva asemel on vesi. Tühi vann on nagu tühi paberileht, mis ootab, et selle veega täidaksime ja sisse astuksime. Vann võib olla nagu Pandora laegas, ainult et selles pole viha ega vihkamist, ainult vesi. Vesi on elu allikas, eluteadmiste allikas, eluloits ja elufilosoofia. Nagu veeringe. Teekond talvest suvesse.

Vann annab meile nii mängupaiga kui nukud. Vesi on teatrilava, mille läbi lapsed õpivad tundma oma füüsilisi omadusi ning saavad teadlikumaks oma kehast ja ümbritsevast maailmast. Vesi on üks neljast elemendist. Veest koos maa, tule ja õhuga sünnib lugu ökosüsteemi tekkimisest. Kuidas ja miks veering katkeb? Kuidas seda taastada?

Ljubljana Nukuteater on Sloveenia juhtiv nukuteater. Kuues eri paigas etendatakse nuku- ja draamalavastusi nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele. Teater, mis toob igal aastal välja kümme uut lavastust, korraldab ka kaht festivali, mis toimuvad vaheldumisi iga kahe aasta järel – rahvusvaheline nukuteatri festival LUTKE ja riiklik laste ja noorte etenduskunstide festival Kuldkepp. Ljubljana Nukuteatri üheks oluliseks ülesandeks on aidata säilitada sloveenia rikkalikku nukuteatripärandit, millega 2014. aasta sügisest saab tutvuda uues nukumuuseumis Ljubljana lossis.

Vanusele 3+
Kestus 40 min
Tekstita


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuni 2020
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman