NuQ Treff 17': Mina, kast

Teater: NUKU teater

MalaStrana Kompanii / Prantsusmaa

täiskasvanutele ja lastele alates 10. eluaastast

Lavastaja Marzia Gambardella
Kunstiline nõustaja Simon T. Rann
Valguskujundaja Léandre Gans
Esitajad Marzia Gambardella, Amandine Barbotte

Kõige aluseks on selge arusaam: iseendaga elada on tüütu.
Meie üksindus on koduks mälestustele, vaimudele, häältele, žestidele, deemonitele ja hingedele.
Me oleme pakendid, just nagu kastid.
Paraku ei ole alati meie otsustada, mida võtta ja mida jätta.

Kastidest ja pakkidest ümbritsetud tegelane läheb iseendaga konflikti. Ta organiseerib, kõhkleb, kogub asju kastidesse, komistab. Ta ei suuda hoiduda mõtlemast sama mõtet üha uuesti ja uuesti. See mõte võtab tabletipurgi kuju. Kas mäng selle mõttega viib tablettide allaneelamiseni?

„Mina, kast” on lugu ühest neist hetkedest, mil lihtsalt toppama jääd. Sellised hetked pole sugugi harvad. Need on hetked, mil eksleme oma elus nagu võõrad, olles kaotanud sihi. Meil pole enam kohta, kuhu minna. Rähkleme, aga edasi ei liigu. Komistame ja lonkame.

Lavastuses „Mina, kast” pole sõnu. On unenäoloogika, üksainus pikaks venitatud hetk, mil kogu energia on otsas. Valitseb peadpööritav tunne, soov, et kõik peatuks. Ja ikkagi püsib visalt mingi energia, mis edasi võitleb. Seosed ja tagasipöördumised eksitavad meid rahvahulka, et sel viisil iseennast taasleida...

MalaStrana on visuaalteatri kollektiiv, kelle tööriistadeks on pildid, helid, žestid ja kujundid. MalaStrana kõlab nagu itaaliakeelne sõna, on aga hoopis ühe Praha linnaosa nimi. Just selles kvartalis sündis nukk MalaStrana ja andis omakorda elu teatrile. MalaStrana mängib ka lavastuses „Mina, kast”. Teda animeerib Marzia Gambardella, kes kavandab, lavastab, ehitab ja mängib. Siis ühineb nendega kunstiline konsultant Simon T. Rann. Marzia ja Simon jagasid kaua lava kuulsas Philippe Genty Compagnie-s. Nendevaheline kunstiline teineteisemõistmine võimaldab neil kirjutada ühise loogika ja keele baasilt ning katsetada erinevaid nukuteatrivõtteid. 2015. aastal ühines Marzia Gambardella multidistsiplinaarse kunstilise kollektiiviga Le Jardin d’Alice.

Kestus 1 h
Tekstita


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuni 2020
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman