Nobody Likes a Pixelated Squid

tantsulavastus
Külalisetendus 19. augustil 2015 Vaba Lava teatrisaalis

“Nobody Likes a Pixelated Squid” on urbanistlik kaasaegse tantsu lavastus, kus tantsukeele voolav geomeetria on inspireeritud maismaa ja vee-elukate sujuvast liikumisest. Muusika ja liikumise veetlevas koosluses sünnib harmooniline lavastus, mida autorid nimetavad kontseptuaalseks hiphopiks või dekonstrueeritud tänavatantsuks. Lavastus esietendus 2013. aastal Dansens Husis Stockholmis. Seda on esitatud ka Põhjamaade kaasaegse tantsu platvormil Ice Hot. 

“Nobody Likes a Pixelated Squid” on suurepärane kogum erinevatest osadest, kus esineb nii julget leiutamist kui ka intiimsust. Etendus on õnnestunud tervik ja kuigi energia on pärast 10-minutilist avaosa kruvitud meeletult atleetlikuks ja nõudlikuks, omavad need tantsijad nii sisemist kui välist ressurssi, et see suurepäraselt lõpuni välja kanda.” (The Calgary Herald, Fluid Festival 2014)

“Kanada-Norra duo esitatud lavastus pakkus suurepärast liikumiskeelt – kokku said hip-hop ja breik kaasaegse tantsu ning kontaktimprovisatsiooniga. Seda kõike nii sujuval, loomulikul ning haaraval moel. Seda lavastust ma näitaks kõigile, see liikumine tooks paljusid kaasaegse tantsu juurde, nii harrastaja kui publikuna.” (Monika Tomingas “Ice Hot” – kvaliteet tantsukompott Põhjamaadest)

Tentacle Tribe koosneb kahest tantsijast – Elon Hoglundist (Rootsi) ja Emmanuelle Le Phanist (Kanada). Duo on teinud korduvalt koostööd Cirque du Soleil'ga. Montrealis baseeruv tantsukompanii loob kaasaegses võtmes ebatavalisi tantsulavastusi, kasutades liikumiskeelena kontseptuaalset hip-hopi ja olles inspireeritud kõikvõimalike elusolendite erinevatest liikumisviisidest. Mõlemad tantsijad omavad kogemusi erinevates tantsustiilides, mistõttu duo läheneb koreograafiale läbi mitmekülgse liikumisfilosoofia. Oma töödes eksperimenteerivad nad partneritöö, muusika ja füüsilise koreograafia sulamiga.

Rohkem infot tantsutrupi kohta www.tentacletribe.eeTäppisotsing
Juuni 2020
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman