NU Performance Festival 16': Cock, Cock ... Who's There?

Autor: Samira Elagoz
Külalisetendus Kanuti Gildi SAALis 31. oktoobril 2016

Kirjutaja, lavastaja, monteerija: Samira Elagoz
Esitajad: Samira Elagoz, Ayumi Matsuda,Tashi Iwaoka
Nõuandjad: Jeanette Groenendaal, Bruno Listopad, Richard Sand
Heli: David Krooshof

“Cock, Cock ... Who’s There?” on ärritav, liigutav ja isiklik etendus noore naise uuringutest intiimsusest ning vägivallast. Internetiplatvormide ja silmast-silma kokkupuudete kaudu viib Samira Elagoz publiku teekonnale, mille käigus võidab ta tagasi jõu, leiutades uuesti seksuaalsuse autonoomse väljendamise ning meestega suhestumise katsed.

“Pean end käitumise uurijaks, kes kasutab oma kehaehitust ja staatust sellise teabe hankimiseks, mis ei tarvitseks olla teistel võimalik. Muutun katseloomaks omaenda laboris. Avastamise ja loomise protsessist on kantud mitte ainult see, kuidas maailma vaatan, vaid ka see, kuidas tean midagi iseendast.”

Samira Elagoz on Soome/ Egiptuse kunstnik, kes elab hetkel Amsterdamis. Ta lõpetas 2016. aasta juulis Amsterdami Kunstikõrgkooli (SNDO) bakalaureusekraadiga koreograafia alal. Viimased kolm aastat on ta uurinud ekraanide, objektiivide ja küberruumi vahendusel piinliku täpsusega võimalusi kokkupuudeteks võõrastega. Internet on tema töövahend, mis toimib nii mänguväljaku, lava kui inspiratsiooniallikana. Ta loob teoseid peamiselt video kujul ja esitleb neid tavaliselt kas installatsiooni või loeng-etenduse vahendusel. Olles etenduskunstide haridusega, ühendab ta selle kunstiliigi aspekte video ja filmiga ning loob nii oma ainulaadset laadi “dokumentaalfiktsiooni”. Oma teoste loomiseks on ta käinud võõrastega kohtumas reisidel Amsterdamis, Berliinis, Tokyos, New Yorkis, Miamis, Havannas ja Helsingis. Projekti on toetatud Soome Kultuurirahastust ja Kölnis jagatava auhinnaga Blooom Award. 2014. aasta oktoobris võitis Samira Kölnis 1200 kandidaadi hulgast auhinna Blooom Award oma lühifilmiga “Four Kings”.

Toetajad: The Finnish Cultural Foundation, Blooom Award, SNDO

Ainult üle 18-aastastele: sisu võib olla mõne vaataja jaoks häiriv.

Etendusele järgneb vestlus kunstnikuga.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuni 2020
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman