Baltoscandal 2014 - Fiksdal & Langgård & Becker /NOR/: „Night Tripper“

Teater: Rakvere Teater

„Night Tripper“ on lühikese matkaga algav kontsertetendus ühel Lääne-Virumaa metsalagendikul. Tantsuga kombineeritud kontsert sulandub keset hämarikku üheks linnulauluga. Iga etendus on rituaalne ja sotsiaalne sündmus, mis liidab sellest osasaajad üheks ööga. Kaheksa esitajat, hulk erinevaid instrumente, installatsioonid ja kohalik koor loovad ühtse elamusliku terviku.

Koreograaf Ingri Midgard Fiksdal, helilooja Ingvild Langgård ja stsenograaf Signe Becker lähenevad loodusele kui animistlikule keskkonnale, paigale, millest võib leida nii tervendavaid kui hävitavaid jõude. Usk hingestatud loodusesse on üks esimesi religioone ning on siiani erinevatel viisidel maailma eri paigus levinud. Meie maailm näeb animistlike ideede levimist popkultuuris nii „Sõrmuste isanda“ triloogias kui uusvaimsetes ideedes ja alternatiivmeditsiinis. Osalt mängib selles rolli keskkonnakriis ja fakt, et meie elud on loodusest eraldatud rohkem kui kunagi varem. Hämaras metsas jalutades võib usk hingestatud loodusesse tunduda aga igati loomulik. Antiikne mütoloogia ja kaasaegne igapäevaelu kohtuvad iga päev. Unelm ja reaalsus ühinevad ebamaiseks, kuid käega katsutavaks jutustuseks.


Sõnadeta tantsuetendus, mis kestab koos etenduspaika sõidu ja naasmisega 2 tundi.
NB! Etenduspaika jõudmine on võimalik neil, kellele on jõukohane metsamaastikul matkamine. Palume riietuda ilmastikukindlalt.

Kontseptsioon: Fiksdal/Langgård/Becker
Koreograafia ja produktsioon: Ingri Fiksdal
Stsenograafia: Signe Becker
Tantsijad: Pernille Holden ja Julie Solberg
Muusikud: Jørn Tore Egseth, Ane Marthe Sørlien Holen, Ingvild Langgård ja Gunhild Mathea Olaussen

Ingri Midgard Fiksdal on Oslo Riiklikus Kunstiakadeemias õppinud koreograaf ja tantsija. Tantsu, teatri ja performance'i ühisosa otsides on ta lavale toonud hulgaliselt töid nii iseseisvalt kui ka koostöös teiste etenduskunstnikega.
Ingvild Langgård on Oslo Kaunite Kunstide Akadeemias õppinud kunstnik ja muusik. 2011. aastal avaldas ta oma debüütalbumi „The Sea“ („Meri“).
Signe Becker õppis stsenograafiat Fredrikstadis asuvast Norra Teatriakadeemias ning omandas seejärel Oslo Riiklikus Kunstiakadeemias magistrikraadi visuaalse kommunikatsiooni alal.
Kolmekesi on nad toonud publiku ette mitmeid töid, millest lavastustega „The Orchard Ballads“ ja „Night Tripper“ on etendusi antud Norras, Rootsis, Soomes, Inglismaal, Austrias, USAs, Serbias, Lätis ja Saksamaal.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuni 2020
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman