DRAAMAMAA.WEEKEND

Alates 2013. aastast igal aastal novembris toimuv Eesti kaasaegsete etenduskunstide showcase.

Kolmepäevase festivali jooksul antakse kutsutud professionaalsetele väliskülalistele – kuraatoritele, produtsentidele, festivali- ja teatrijuhtidele ülevaade Eesti etenduskunstide uusimatest suundumustest. draamamaa.weekendi peamiseks eesmärgiks on laiendada ja tugevdada Eesti etendusasutuste kontakte välisriikidega ning suurendada võimalust, et väärt lavastused ka Eestist kaugemale jõuaksid. Festivali organiseerib Eesti Teatri Agentuur koostöös osalevate teatritega.

draamamaa.weekend 2018 toimub 8.–10. novembrini Tallinnas. Etendusasutuse osalemissoov koos lavastuse tutvustuse ja lühikese põhjendusega, miks valitud lavastus showcase-festivali programmi sobib, palume saata 4. maiks 2018. Kontakt: Liisi Aibel, liisi@teater.ee.  

draamamaa.weekend on olemuselt kaasaegne alternatiivsete etenduskunstide festival. Festivaliprogramm ei esinda meie teatrikunsti peavoolu ning üldjuhul jäävad showcase´i-formaadist välja meie sõnateatri paremad näited, sest tekstipõhiseid suurlavastusi on erinevatel põhjustel raske välismaale saata ning festivalikutseid pälvivad enamasti siiski väiksemad ja eksperimentaalsemad lavastused. Festival on peaasjalikult suunatud mõnekümnele kutsutud külalisele, kelle ootused ja lootused festivali osas on leida uusi kontakte, koostööpartnereid, kunstnikke ja lavastusi, mida oma festivalidele või teatrimajadesse külla kutsuda.

Festivaliprogrammi paneb teatritepoolsetele pakkumistele tuginedes kokku Eesti Teatri Agentuuri meeskond. Peamisteks kriteeriumiteks on: 1. lavastusteksti tõlgitavus, et protsessi (sh publikupoolse vastuvõtu) käigus kontekst kaduma ei läheks; 2. paindlikkus etenduse toimumisaja suhtes (võimalikud päevased etendused festivali ajal) ja 3. ekspordipotentsiaal ning võimalus lavastust transportida ja kohandada erinevatesse saalidesse. Žanrilisi piiranguid lavastustele ei ole, kuid eelistatud on täiskasvanud vaatajatele suunatud lavastused. Festivalietenduste andmisega seotud kulud katavad osalevad etendusasutused.

Programmi koostamisel võetakse lisaks eeltoodud kriteeriumitele arvesse lavastuste kohta ilmunud kriitika või uue lavastuse puhul tagasisidet loojate varasematele töödele ning seda, et lavastused oleks uudsed ja elamuslikud ka neile festivalikülastajatele, kes on oma elus juba väga palju teatrit näinud. Eeldame, et enam ei tule väliskülalised Eestisse vaid Ida-Euroopa eksootikat otsima, sest kuulume täieõiguslikult Euroopa kaasaegsete etenduskunstide väljale ning meie etenduskunstnikud suudavad igati konkureerida oma kolleegidega Berliinis või Amsterdamis. 


*** 
Täppisotsing
Juuni 2018
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Made by Wiseman